Google Sıralama Takibi Yapma Siteleri

Sizlerde benim gibi sitem hangi kelimelerde çıkıyor ya da belirli anahtar kelimelerde Google sıra takip işlemlerini nasıl yapabileceğinizi merak ediyor musunuz? Bugün sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızın içeriğinde en başarılı ve sorunsuz Google sıra bulucu sistemlerinden bahsedeceğiz. Bunlar arasında ücretli olan sistemlerde bulunurken elbette sizlerle ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birkaç siteyi de paylaşacağız. Birçok Webmaster sitelerinin durumunu takip edebilmek adına Google sıralama takibi yapma siteleri araştırır ve kullanır.

Sizler için bu alanda hizmet veren birçok siteyi bir araya getirmeye çalıştık. Bir araya getirirken ise bunları kendi içerisinde 2 farklı gruba ayırdık. Bu gruplar derin detaylardan ziyade daha basit bir ayrım olacak şekilde gerçekleştirdik. Türkçe veya Yerli araçlar ilk grubumuz olurken, yabancı sıra bulucu siteler ikinci grubumuz olarak listeleniyor.

Google sıra bulucu olarak da adlandırılan bu internet siteleri, internet sitenizin ülke veya bölgesel anlamda belirli anahtar kelimelerin araması gerçekleştiğinde kaçıncı sırada çıktığını göstermektedir.

sitem hangi kelimelerde çıkıyor

Google Sıra Bulucu Yerli veya Türkçe

İlk olarak yerli sıra bulucu araçları veya Türkçe hizmet de sunan araçları listleyeceğiz.

IHS firması tarafından ücretsiz olarak geliştirilmiş ve webmasterlar için sunulmuş ücretsiz bir sıra takip aracıdır. Basit bir araçtır ve düzenli olarak sıra takibi gibi bir işlem sağlamaz. Manuel olarak kendiniz işlem sağlamanız gerekir. Eğer sizde Google sıralama ihs ile takip etmek isterseniz ilgili internet sitesine bir göz atabilirsiniz.

Fixerkit gelişmiş bir altyapı ve sisteme sahip olan yerli bir projedir. Ücretli ve Ücretsiz olmak üzere paketleri bulunan internet sitesi, ücretsiz paketinde 1 internet siteniz için 10 kelimeye kadar düzenli takip gerçekleştirmenize olanak sağlıyor. Yani sizin girip bir işlem yapmanıza gerek olmaksızın sistem düzenli olarak belirlemiş olduğunuz kelimelerin analizini gerçekleştiriyor ve size rapor olarak sunuyor. Daha gelişmiş özellikler, daha fazla internet sitesi ve kelime takibi için ise uygun fiyatlı ücretli paketleri tercih etmenize de imkan tanıyor.

Moradam ülkemizde faaliyet gösteren oldukça gelişmiş bir sisteme, geniş ve derin inceleme araçlarına sahip bir internet sitesidir. Yalnızca analizler değil sizler için sundukları birçok teklifle SEO çalışmaları gerçekleştiren bir ajanstır. Elbette, sistemden ücretsiz olarak yararlanmanız mümkün. Belirli bir sayıda kelime ve site ekleyerek panelinizden düzenli takip sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken günlük sisteme giriş yaparak yalnızca “Güncelle” butonuna basmanız. Ücretsiz kullanımlarda otomatik analizi düzenli olarak gerçekleştirmiyor fakat siz giriş yaparak günlük güncelleme talebi gönderirseniz sonuçları sizin için saklıyor ve bir rapor olarak sunuyor.

Moradam üzerinden sıralama takibi işlemini ülke hatta ülke içerisinde şehirlere göre dahi bölerek gerçekleştirebilirsiniz. Bölgesel SEO çalışmalarınız için birebir bir araç.

Google Sıra Bulucu Webmaster Forumları

 • Wmaraci.com 
  Siteniz anahtar kelimesinde kaçıncı sırada olduğunu öğrenmek için bu forumu kullanabilirsiniz. Normal üyeler için günlük 5 anahtar kelime sorgusu yapma imkanı sunuyor. Premium üyelik alarak sorgu sayısını arttırabilirsiniz.
 • R10.net
  Bir başka webmaster forumu olan r10 sitesi sıra bulucu aracını kullanabilirsiniz. Ziyaretçiler için günde 5 adet sorgu limiti bulunmaktadır. Sorgu sayınızı arttırmak için foruma üye olmanız gerekiyor. Davetiye ile üye olunduğunun bilgisini verelim. (R10 Üyelik Nasıl Alınır? konulu yazımız ilginizi çekebilir.)
 • iyinet.com

Google Yabancı Sıra Bulucu Siteler

yabancı sıra bulucuYabancı sıra bulucu araçları arasında ücretli ve ücretsiz olmak üzere en iyilerini sizler için listeledik. Google sıralama takibi yapma siteleri arasında dünya genelinde en başarılı sistem kuşkusuz yabancı bir proje olan Semrush. Fakat yalnızca ücretli sürümünün olması bir eksi olarak görülebilir.

 • Serps

Serps üzerinden ücretsiz olarak anahtar kelimelerinizin sıralamalarda kaçıncı sırada olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra ücretli sürüme geçerek düzenli takip etme ve anahtar kelimeleriniz ile ilgili birçok farklı analize erişme şansı yakalayabilirsiniz.

 • Semrush

Bu tarz bir site / araç arayan hemen hemen herkesin karşısına çıkan bu proje belki de dünya genelinde bu alanda en gelişmiş proje diyebiliriz. Yalnızca ücretli sürümü bulunan bu internet sitesi sitenizle ilgili hemen hemen her analizi gerçekleştirmenizi sağlıyor. Semrush üzerinde size ait olup olmadığına bakılmaksızın istediğiniz bir alan adına ait detaylı analiz ve raporlama yapılabiliyor. Bunun yanı sıra sisteme ekleyeceğiniz projelere bağlı alan adlarına gelen backlinkler gibi birçok detaya da erişebiliyorsunuz.

Anahtar kelime analizi / sıra takibi konusunda ise Semrush üzerinde anahtar kelimenizi sisteme belirtmeniz yeter. Semrush bu anahtar kelimeyle ilgili aklınıza gelen / gelmeyen hemen hemen her detayı gözler önüne sürecektir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Merhabalar

  Sitenizde tanıtım yazısı yayınlamak istiyoruz.

  3 aylık footer link fiyatı ve tanıtım yazısı fiyatı alabilirmiyim

 2. R10 yönetimi bu konu hakkında düzenlemeler yapacağını söyledi ancak halen stabil olarak çalışmamakta. Yakın zamanda sitemizde aktif bir bölüm oluşturulacak WordPress ile ilgili, bilginize..

 3. R10.net açıkçası sıra bulma konusunda pek başarılı değil. fazla yüklenince yanlış sonuçlar verebiliyor. ama diğerleri gerçekten muazamm, anlık olarak veri sağlıyor. teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir