Rust Sistem Gereksinimleri

Oyun dünyası, global ölçekte oyunculara hizmet verebilmek adına yeni oyunlar çıkarmak yerine mevcut oyunları üzerinden yeni sürümler çıkararak piyasaya sürmeyi tercih etmektedir. Milyonlarca kişi tarafından oynan oyunlar, kısa süre içerisinde yapımcılarına yüksek oranda gelir getirmekte olup bu alanın daha ileri seviyeye ulaşmalarına olanak sağlamakta. Bununla berber oyun türlerinde de son zamanlarda oldukça güzel iyileştirmeler meydana getirilmeye başlanmış durumda. Eski zamanlarda sadece futbol, yarış ya da silah üzerine kurulu olan oyun dünyası, zaman içerisinde gelişerek artık onlarca kişinin bir arada mücadele ettiği hayatta kalma oyunları üzerine kurulmaya başlanmış durumda. Bugün, dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan Rust Sistem Gereksinimleri hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız.

Diğer hayatta kalma oyunlarına kaşrın Rust içerisinde oldukça farklı bir sistem kurulmuş olup daha mantıklı adımların atılması planlanmıştır. Bu oyun içerisinde oyun karakterlerinin beslenmesi, elirli vitaminler alması, protein alması, sususuz kalmaması oldukça önemlidir. Başlangıçta sadece bir meşale ve bir kaya parçası ile oyuna başlayan oyuncular, harita içerisinde gezerek çevresinde bulduğu element ve metalleri işleyerek kendilerine silah, zırh, yiyecek üretmek zorundadır. Bu gelişimlerin yapılmaması halinde karakterlerin öldüğünü ve oyundan saf dışı kalındığını söyleyebiliriz. 2018 yılının belki de en iyi çıkış yapacak oyunlarından birisi olarak gösterilen Rust, birçok kişi tarafından gerçek anlamda merak edilmekte, takip edilmekte. Bizlerde bu nedenle bu yazımız içerisinde Rust Sistem Gereksinimleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Rust Sistem Gereksinimleri

Rust Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: 2 GHz
RAM: 8 GB
İşletim Sistemi: Windows 7 64bit
Ekran Kartı: Graphics card with DirectX 9 level
Ses Kartı: Evet
Boş Alan: 8 GB

Rust Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci: 3 GHz
RAM: 16 GB
İşletim Sistemi: Windows 10 64bit
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 980
Ses Kartı: Evet
Boş Alan: 10 GB

Yapımcı şirket tarafından resmi olarak paylaşılan sistem gereksinimlerini yukarıda alıntılı bir şekilde paylaştık. Minimum gereksinimler bazı bilgisayarlarda oyunu açmayacağını, açsa dahi donma problemleri yaşatabileceğini belirtmek istiyoruz. Önerilen sistemin üstündeki bir bilgisayar herhangi bir sorun çıkarmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir