Öğrenci Adam Nasıl Para Kazanır? Öğrencilerin Evde Yapabileceği Ek İş Fikirleri

Türkiye’de standart bir gelire sahip ailelerin yaşam koşullarının yeterli olmaması ve özellikle üniversite öğrenimini sürdüren bir çocuklarının olması halinde onun ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılaması imkansız bir hal alıyor. Durum böyle olunca öğrenci kardeşlerimiz hem ailesine destek olabilmek hem de ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına gelir elde edebilecekleri bir şeyler arıyor. Öğrenci ek iş fikirleri paylaşımlarına yer vereceğimiz bu yazımız, ekonomik anlamda zorlu bir süreç geçirdiğiniz öğrenci hayatınızın bir nebze olsun canlanmasını sağlayacaktır.

Öğrencinin Evde Yapabileceği Ek İş Fikirleri

Kendi eviniz ya da başkalarının evine giderek yapabileceğiniz oldukça basit işler sayesinde başta üniversite öğrencileri olmak üzere bu işleri yapabileceğini düşünen herkes rahatlıkla para kazanmaya başlayabilir.

  • Özel Ders Vermek

İster kız ister erkek olun öğrenci ek iş fikirleri denildiğinde akla ilk gelen yöntemlerden birisi olan özel ders vermek muhtemelen herkesin ilgisini çekecektir. Yakın çevrenizde yaşça sizden küçük lise veya ortaokul düzeyinde öğrenciler için ders verebilirsiniz. Birçok aile çocuğunun derslerinde daha başarılı olması için ona özel ders aldırmak ister fakat bu işle ilgilenen öğretmenlerin istedikleri ücretler gözlerini korkutur. Siz bunu bir meslek olarak değil ek iş olarak yapacağınız ve bu konuda uzman olmadığınız için onlara göre daha uygun fiyatlara özel ders verebilirsiniz.

  • İnternet Üzerinden İşler Yapmak

Eğer bilgisayardan anlıyor ve internete ilgi duyuyorsanız internet üzerinden gelir elde edebileceğiniz birçok yöntem bulunuyor. Eğer kaleminize güveniyorsanız kuşkusuz en basit ve düzenli gelir elde edebileceğiniz yöntem makale yazarlığı olacaktır. Bunun yanı sıra satış ortaklığı gibi birçok alternatif gelir yöntemine yönelebilir ve oldukça yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Satış ortaklığı sistemi anlaşma sağlayacağınız üreticinin mallarını sattığınız takdirde satış başına size belirli bir komisyon vermesi olarak tanımlanabilir. Makale yazarak para kazanmak ise; okumakta olduğunuz yazı gibi içerikler üreterek bunları site yöneticileri ve platformlara satmak olacaktır. Burada ise kazancınız yazdığınız kelime sayısına göre belirlenecektir.

Öğrencinin Evde Yapabileceği İşler

Kız Öğrencinin Evde Yapabileceği İşler

Kız öğrencilerin evde yapabileceği ek işler sayesinde ceplere oldukça güzel harçlıklar koyabileceği gibi kendi yeteneğini keşfetmesi halinde bu işi bir meslek haline getirerek oldukça yüksek kazançlar dahi elde edebilirler.

  • Evde Pasta Yaparak Para Kazanma Sanatı

Tatlılarla aranız nasıl? Eğer pasta vb. oldukça hoş görünen tatlılar yapabiliyorsanız bunu bir gelire çevirebilirsiniz. Pasta vb. unlu mamullerin üretimini evinizde gerçekleştirebilir ve bunları cafe, market veya büfe gibi yerlere satabilirsiniz. Bu satışlardan kazanç elde edebilirsiniz.

  • Evde Çocuk Bakıcılığı

Gün içerisinde yoğun bir çalışma programı bulunan aileler düzenli olarak çocuklarına bir bakıcı arar. Ya da bu işi part time yapmayı düşünürseniz zamanla reklamınızın yeterli seviye ulaşmasından kaynaklı olarak kısa süreli bir veya birkaç günlük işler de bulabilir ve paraya ihtiyacınız olduğu dönemlerde çalışabilirsiniz. Bu iş için ilk önce çevrenizde bir araştırma yapmalı ve çocuğuyla ilgilenecek birisine ihtiyaç duyup duymadıklarını öğrenmelisiniz.

  • Avon Temsilciliği ile Para Kazanma

Özellikle kız öğrenciler için oldukça dikkat çekici ve bol kazançlı bir yöntem olarak karşımıza çıkan Avon temsilciliğini kısaca özetleyelim. Günümüzde kozmetik ürünlerine yapılan yatırım ve harcamaların boyumuzu aşmaya başladığı bu dönemlerde, temsilcilik alarak çok güzel bir kazanç elde edebilirsiniz. Avon temsilciliği alarak arkadaşlarınıza uygun fiyattan Avon ürünleri satabilir, ortalama 1000 TL satış için 300 TL komisyon alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir