Yazı Yazarak Para Kazanmak

Sizlerde birçok kişi gibi yeterince kazanç sağlayamıyor ve ev ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Ya da evde geçirdiğiniz boş vakitlerinizi değerlendirmek hem genel kültürünüzü geliştirmek hem de bir miktar kazanç sağlamak istiyor olabilirsiniz. Bunu sağlayabileceğiniz en ideal yöntem ise yazı yazarak para kazanmak. Evet aslında işin tanımı tam olarak bu kadar tek yapmanız gereken yazı yazmak. Fakat elbette gelişi güzel ve kafanıza göre bir yazı değil, müşterilerin siparişleri doğrultusunda onların amaçlarına hizmet edecek yazılar.

İçerik Yazarak Para Kazan

Meraklı Platform üzerinden yazı yazarak para kazanmak ister misin?
Sitemize kaliteli ve özgün içerik hazırlayarak ek gelir elde edebilirsin. Gerekli şartlar ve detaylar için iletişim sayfamızda bulunan form ile mail atabilirsin.

Birçok kişi makale yazarak para kazanmak hakkında sorularını tarafımıza iletiyor. Herkese tek tek yanıt vermek zaman zaman oldukça güç bir hal alabiliyor. Bu nedenle sizler için geniş ve kapsamlı bir rehber oluşturmaya karar verdik. Yazı yazarak para kazanma gibi bir hedefiniz bulunuyorsa öncelikle şunları aklınızın bir köşesine not edin; bir miktar zaman, biraz araştırma yeteneği, yaratıcılık ve özgünlük bu işin temelidir. Eğer tüm bunları yerine getirmeyi başarırsanız tam olarak müşterinizin istediği kaliteli bir içeriği hazırlamışsınız diyebiliriz. Zamanla kendinizi geliştirerek bu alanda ilerleme kaydedebilir ve part time çalışma mantığınızı tam zamanlı olarak değiştirebilir, ana gelir kaynağınız haline getirebilirsiniz.

İçerik yazarak nasıl para kazanılır? müşterilerinizin sizinle bağlantıya geçerek siparişlerini iletmeleri üzerine dayalı bir sistemdir. Elbette müşterilerinizin sizinle irtibat kurması için öncelikle geçmişte yapmış olduğunuz çalışmalara bir göz atmaları gerekir. Bu nedenle ilk önce kendinizi tanıtmayı bilmeli, yeteneklerinizden bahsedebilmeli ve birkaç referans toplamalısınız.

Kısaca, Makale Nedir?

Elbette bir makale yazmak için makale nedir sorusuna net bir cevap verebiliyor olmalısınız. Bir konu üzerine hazırlanan, görüş ya da düşünceyi savunmak, kanıtlamak amacıyla kaleme alınan yazılara makale adı verilir. Çoğunlukla gazete ver dergilerde yayınlanmak amacıyla yazılır.

Kelime anlamı olarak ele aldığımızda bu tarz bir açıklamaya sahip olan Makale yazma konusu içerisinde bulunduğumuz ve yazımızı ilgilendiren durumda bir miktar farklılık gösterebilir. Sizlerin hazırlayacağı makaleler hemen hemen her konuda olabilmekle birlikte bir tez ya da görüşü savunması gerekmiyor. Burada ana kelime anlamının dışına çıkılmakla birlikte “Makale” kelimesi yalnızca durumu izah etmek amacıyla kullanılmaktadır diyebiliriz.

Makale Nasıl Yazılır?

Bir müşteriniz için yazı hazırlamaya başladığınızda dikkat etmeniz gereken temel konu “İmla Kuralları” dır. Müşterileriniz çoğu zaman bunu size belirtmiyor olsa da imla kurallarına oldukça fazla dikkat edecektir. Bir virgülü dahi koyacağınız yer oldukça önemlidir, virgülün yanlış kullanımı cümlenin anlamını tamamen değiştirebilecektir. Makale hazırlarken dikkat etmeniz gereken bazı ipuçları ve makale nasıl yazılır merak ediyorsanız şunlara dikkat etmelisiniz;

  • Araştırma yapılmalı, konu hakkında yeterince bilgi toplanmalıdır.
  • Gereksiz cümle kullanımı ve tekrara düşmeyin.
  • Yalnızca 1 başlığa takılı kalmayın, okuyucuya yol gösterin ve alt başlıklar sunun.
  • Kopya içerik hazırlamayın. Evet, internetten aynı konuyu araştırabilirsiniz fakat asla o sayfalardan içeriği kopyalamayın yalnızca öğrenin ve kendiniz yeni bir yazı hazırlayın.
  • Bilginin doğruluğunu araştırdınız mı? Yanlış bilgi aktarmak bu tarz konularda hiç hoş karşılanmaz.
  • Sade bir dil kullanımına özen gösterin ve her kitleden okuyucunun olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.
  • Yazınız bir düzene sahip olsun, karma karışık bir yazı kimsenin hoşuna gitmez.
  • SEO uyumu çoğu zaman istenilen en önemli konulardan biridir, SEO konusunda yeterli araştırmayı yapın.
  • Gözden geçirin… Yazınızı teslim etmeden son bir kez gözden geçirin.

Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır ?

Gelelim fasulyenin faydalarına, hepinizin merak ettiği soru kuşkusuz evde makale yazarak nasıl para kazanılır? Aslında oldukça basit biraz önce açıklamasını yaptığımız ve paylaştığımız ipuçlarına dikkat ederek bir yazı hazırlamalı ve müşterinize teslim etmelisiniz. İşte her şey bu kadar basit. Peki, müşteriyi nereden bulacağım? Evet aslında öğrenmeniz gereken temel konu bu, müşterinizi nereden bulabileceğiniz. Bu konuda en fazla müşteriye ulaşabileceğiniz kaynaklar kuşkusuz Webmaster forumlarıdır. R10, WMAracı gibi internet sitelerine üyelik oluşturabilir ve ilgili kategoriler altında yer alan ilanları inceleyebilir, kendi ilanlarınızı oluşturarak müşteri çekebilirsiniz.

Evde yazı yazarak para kazanmak için tek ihtiyacınız bir bilgisayar. Bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştireceğiniz Microsoft Word programı sayesinde tüm siparişlerinizi bu uygulama içerisinde kağıda dökebilir ve daha sonrasında bir dosya halinde teslim edebilirsiniz. İlk yazılarınızı hazırlamak sizleri bir hayli yoracak ve yeterince hızlı araştırma yapmayacaksınız. Bu nedenle hevesiniz kırılabilir fakat asla pes etmemelisiniz. Zamanla kendinizi geliştirecek, daha hızlı yazmaya ve okumaya başlayacaksınız. Zaman içerisinde günlük 10 TL kazanca sahipseniz bunu katlayarak 100 belki de 500 TL’ye kadar çıkarabileceksiniz.

Makale Yazarak Para Kazandıran Siteler

Makale yazarak para kazanabileceğiniz bazı internet sitelerini sizlerle paylaşmak istiyoruz;

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir