Bilgisayarsız Root Atma – Yeni

Bilgisayarsız Root Atma

Root atma işlemi özellikle Android kullanıcıları arasında çok yaygındır. Telefonunu keşfetmeye başlayan Android kullanıcıları telefonlarına root atmak ister. Bizde sizlere bilgisayarsız root atma konusunda bilgi vereceğiz.

Bilgisayar Olmadan Nasıl Root Atarım?

Telefondan root atma işlemi için ilk olarak her telefon için farklı yapılabildiğini ve bilgisayar kullanmadan yapmanın gerçekten zor olduğunu belirtelim. Bilgisayar olmadan telefonunuza root atacağınız zaman her telefon için farklı bir uygulamaya ihtiyaç vardır. Telefonunuza root atmak için gerekli uygulamayı ise Root Without PC uygulamasını kullanarak rahatlıkla bulabilirsiniz. Root atma işlemi için şu adımları izleyin:

1-Root Without PC uygulaması indirin ve telefonunuza uygun olan root atma uygulamasını bulun. Bu uygulamayı da telefonunuza indirin.

2-Telefonunuza uygun olan uygulamayı indirdikten sonra telefonunuzun Geliştirici Seçenekleri’ne gelin. Burada Sahte Konumlara İzin Ver seçeneğine tıklayın.

3-Gerekli izni verdikten sonra indirdiğiniz uygulamayı açın. Uygulamaların işleyiş tarzı ne kadar farklı olsa da ilk olarak telefonunuzun rootlu mu rootsuz mu olduğunu tespit edeceklerdir.

4-Telefonunuzun rootsuz olduğu tespit edildiği zaman karşınıza “Try to Root” seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe dokunun.

5-Bu seçeneğe dokunduktan sonra bilgisayarsız root atma işleminiz başlatılacaktır. Bu işlem biraz uzun sürebilir. Bu süre zarfında root atma işleminin bitmesini bekleyin ve Başarılı veya Root Successfully yazısını görmeden ekranı kapamayın.

Root atma programlarının işleyişi genellikle bu şekildedir. Çok nadir değişiklikler olabilir. Fakat doğru programı bulduktan sonra birkaç hamlede root atabilirsiniz.

»Ayriyeten telefonunuza KingRoot yükleyerek tek tık ile root atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir