Android Silinmeyen Uygulamaları Silme

Android silinmeyen uygulamaları silme konusunda, pek çok arayışa giriyoruz ve bu sorunu nasıl çözeceğimizi düşünüyoruz. Root atarak veya Android cihazınızı güvenli mod üzerinden açarak, bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz. Peki ama bunu nasıl yapacağız? Hemen başlayalım. Güvenlik modunda cihazı açmak için, cihazı kapatın. Kapat tuşuna basılı tutun ve cihazı kapatmak isteyip istemediğinize dair bir yazı gelecek karşınıza. İşte burada da kapat tuşuna basılı tutarak, gerekli moda ulaşabilirsiniz. Güvenli modda başlatmak istiyor musunuz tarzı bir soru soracak cihazınız ve ardından evet diyerek, işleme başlayacaksınız. Bu sayede cihaz kapanacak ve güvenli modda yeniden başlayacaktır.

Bazı cihazlarda zararlı yazılımlar güç butonunu engelliyor olabilirler. Böyle bir durumda güvenli modu açmak için ilk olarak cihazımızı kapatmamız gerekiyor. Kapatmak için kullanılabilecek yöntemler şöyle:

İlginizi Çekebilir: Root Nasıl Atılır? konulu makalemizi inceleyerek root atma hakkında bilgi sahibi olabilir ve istenmeyen android uygulamalarını silebilirsiniz.

Öncelikle söz konusu güç butonunu 10 saniye kadar basılı tutarak zorla kapatmayı aktifleştirmek lazım, ardından güç butonu ve ses azaltma butonlarına aynı anda basılı tutmak gerekiyor. Bu işlemden hemen sonra ise şayet oluyorsa ve batarya çıkarılabiliyorsa çıkarıp takmak gerekiyor. Sonrasında bu işlem de tamamlanmış olacak ve cihazınız için ekstra program kurmadan, istenmeyen uygulamaları silebileceksiniz. Yönetici izinlerini devre dışı bırakarak da söz konusu uygulamaları kaldırabilirsiniz. Bu sizin için de önemli bir seçenek olacak cihazınız daha seri çalışacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir