Ahmed Arif Sözleri

Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden birisi olarak gösterilen Ahmet Arif, 1927 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Ailenin 8. ve en küçük çocuğu olarak dünyaya gelen Arif, henüz bebeklik dönemlerinde iken annesini kaybetmiş, üvey anneleri ile bir ömür geçirmeye çalışmıştır. Babasının memuriyeti nedeniyle birçok şehir gezen Ahmet Arif, okuma ve yazmayı daha okula gitmeden önce ana sınıfında iken öğrenmiştir. Babasının memuriyeti nedeni birçok şehir değiştirmek durumunda kalan Arif, eğitimini de sürekli farklı okullarda yürütmek durumunda kalmıştır. Lise eğitimini yatılı olarak Afyonkarahisar’da bitiren Arif, şiir yazmaya da Afyonda başlamış ve ilk eserini 10 lira telif ücreti ile 1940 yılında Seçme Şiirler Demeti dergisinde yayımlatmıştır. Lisans eğitimini Ankara Dil tarih ve Coğrafya Fakültesinde Felsefe okuyarak başlatmasına karşın  2 kez tutuklanmasından dolayı eğitimini hiçbir şekilde tamamlayamamıştır.

Ahmed Arif Sözleri

1991 yılında vefat edene kadar birçok gazete ve dergide çalışan Ahmet Arif, bu süre zarfı içerisinde birçok eser kaleme de almış olup binlerce kopya satmayı başarmıştır. Daha çocukluk yaşında iken Arapça, Kütçe, Zazaca dillerini ana dili öğrenmesinden dolayı ileri de çok yönlü eserler de ortaya çıkarmıştır. Ahmed Arif, yoğun olarak şiir alanında eserler ortaya çıkarmaya çalışmıştır. Bu yazımız sırasında Ahmet Arif Sözleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Ahmet Arif Sözleri daha çok sosyal medya paylaşımı yapmak, özlü sözler ile arkadaşlarına paylaşımlar göndermek isteyen kişiler tarafından aranmaktadır.

Ahmed Arif Güzel Sözleri

Ahmed Arif Sözleri

Ve hep olmayacak şeyler kurarım,
Gülünç, acemi, çocuksu…

Gel beraber alalım nefesimizi sevdiğim. Sensiz boğazımdan geçmiyor.

Deli kadınlar iyidir… Onları çok severim. Çünkü ne kahkahaları tutsak, ne gözyaşları sınırlı, ne arzuları mahpus, ne öfkeleri prangalıdır…

Namus işçisiyim yani yürek işçisi. Korkusuz, pazarlıksız, kül elenmemiş, ne salkım bir bakış resmin çekeyim, ne kınsız bir rüzgâr mısra dökeyim. Oy sevmişem ben seni.

Evrende seni özler, seni isterim. Başkaca hiç.
Ne taktığım, ne de vurulacağım bir nen yok.
Seni. Sade seni…

Bir de kuşlar var hakim bey,
Her şeyin başı onlar.
Onlar özgürlüğü koyuyor insanların kafasına.
Baksanıza, terörist terörist uçuyorlar.

 

İlgili Makaleler


Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Peyami Safa Sözleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir