Zombi Filmi Sevenler İçin Kesinlikle İzlenmesi Gereken 7 Film

Korku ve gerilim konulu filmler izlemeyi seven birçok kişinin en fazla karşılaştığı ve bu tarz filmlerin başrollerinde yer almaktan zevk alan zombilerin yer aldığı en başarılı filmleri sizler için bir araya getirdik. Gerek sizler için bu yazıyı kaleme alan editörümüz gerekse dünya genelinde en fazla beğeni alan filmlerin yer alacağı bu listede kendinizi bir an için bile olsa zombi istilası altında hissetmeniz mümkün. Zombi severler için devamlı olarak güncel tutmaya çalışacağımız listemizde daha önce izlemediğiniz filmler bulmanızı umuyoruz. Bunların yanı sıra diğer Zombi filmi sevenler için zombi filmi tavsiyeleri paylaşmak için yorum alanını kullanabilirsiniz.

Çoğu zaman ters giden bir araştırma sonucunda salgın şeklinde yayılan bir virüsün yan etkisi olarak karşımıza çıkan Zombiler ısırma yoluyla karşısına çıkan herkesi (çocuğu dahil) tanımayarak birer zombiye çevirme planı içerisinde. Tamamen kurguya dayalı olarak karşımıza çıkan zombileri konu edinen filmlerin bir parçada olsa gerçeklik payı bulunmakta. Zombilerin ortaya çıkış hikayeleri dikkate alındığında günümüzde buna benzer bir salgının gerçekleşmesi olası bir durum olsa da bu denli geniş bir alana yayılması ise pek mümkün görülmemektedir.

En İyi Zombi Filmleri Listesi

En iyi zombi filmleri listesi 2018 filmlerini de kapsayacak şekilde sizler için yeniden oluşturuldu. Bu liste içerisinde sizler için 2018 yılının en iyi zombi filmi paylaşılırken aynı zamanda geçmişten günümüze en başarılı zombi filmlerinden de bahsedeceğiz. Ayrıca paylaşılan afiş ve fragmanlardan yola çıkarak sizler için 2019 yılının en iyi zombi filmi hangisi olacak tahmin etmeye çalışacak ve bu konuda sizlerin görüşüne başvuracağız.

en iyi zombi filmleri listesi

  • Zombilerin Şafağı – Shaun of the Dead

Elbette zombilerin yer aldığı bir konuya Zombilerin Şafağı filmiyle giriş yapmasaydık Simon Pegg ve Nick Frost gibi bir ikilinin harika performansını görmezden geldiğimizi düşünecek birçok kişi olduğunu biliyoruz. Filmde hayatı bir çıkmaz içerisine giren Shaun isimli karakterin hayatını sürdürdüğü kasabanın bir zombi istilasına maruz kalmasıyla birlikte yaşamış oldukları konu ediniyor. Bu süreç içerisinde kahramanlık mertebesine kadar yükselmesi gereken Shaun bu istilaya karşı hayatta kalabilecek mi?

ben efsaneyim banner

  • Ben Efsaneyim – I Am Legend

Öncelikle daha öncesinde bu filmi izlemeyenleri uyarmak istiyorum, bir kere izlediğinizde bununla yetinmeyecek ve zamanla tekrar ve tekrar izlemek isteyeceğiniz başrolünde Will Smith’in yer aldığı gelmiş geçmiş en iyi zombi filmlerinden birisi. Ben Efsaneyim filmi ölümcül bir virüsün istilası altında kalan dünyayı konu edinmektedir. İlgili virüse maruz kalan herkes onları insan yapan özelliklerini kaybederek adeta bir canavara dönüşmektedir. Will Smith’in canlandırdığı Neville karakterimiz herkesin virüsün yayıldığı bölge olan New York’tan kaçmasına karşın şehirde kalarak buna bir çare bulmaya çalışan bir bilim adamıdır. Her zaman yanından ayrılmayan ve ona yol arkadaşı olan köpeğiyle birlikte New York’u karış karış dolaşan ve hayatta kalmayı başaran başka insanlar olup olmadığını araştıran Neville’in hikayesini henüz izlemediyseniz kesinlikle izlenecekler listenizin başına koymalısınız.

  • Zombieland

Yayına girmiş olduğu 2009 yılında sinemada karşımıza çıkan ve en sevilen filmlerden birisi olmayı başaran Zombieland, alışıla gelmiş zombi filmlerinden çok daha farklı bir senaryoyla karşımıza çıkıyor. Korku ve gerilimden ziyade eğlencenin daha ön planda yer aldığı film, zombilerin istilası altında bulunan bir dünyada geçiyor. Film henüz zombiye dönüşmemiş insanların zombiler karşısında vermiş oldukları hayatta kalma mücadelesini konu ediniyor. Karakterlerimizin hayatta kalma mücadelesini oldukça iyi bir şekilde ele alan ekip bu durumu oldukça eğlenceli bir şekilde gözler önüne seriyor.

  • 28 Gün Sonra

İngiltere’de yer alan bir genetik araştırma merkezinde bilim insanları tarafından gerçekleştirilen tehlikeli bir araştırma istenmeyen sonuçlar doğurmuştur. İnsan doğasında yer alan şiddet ve öfkeyi önleyebilmek için çalışmalar gerçekleştiren bilim insanları, gerçekleştirilen deneyler sonrasında “rage” ismini verdikleri bir virüs geliştirmişlerdir. İlgili deneyleri maymunlar üzerinde yapan bilim insanlarının gerçekleştirdiği bu deney bir şekilde hayvan hakları koruyucusu grubun kulağına gider. Bu grup birtakım yöntemler yardımıyla araştırmanın gerçekleştiği binaya sızmayı başararak özel olarak tasarlanan kafeslerde tutulan maymunlardan birisinin serbest kalmasına neden olur. Bilmedikleri şey ise serbest kalan maymuna “rage” virüsünün aşılanmış olduğudur. Maymun virüsün vermiş olduğu etkiyle kafesinden kurtulmasıyla birlikte eylemcilerden birisine saldırmaya başlar ve 28 Gün Sonra filminin başlamasına neden olur.

  • Zombi Ekspresi – Train to Busan

Kore yapımı bir film olan Zombi Ekspresi şans eseri televizyonda izlediğim filmlerden birisi. Film bir grup insanın tren ile Seul kentinden Busan’a doğru gerçekleştirdikleri yolculuk sırasında karşı karşıya kalınan istilayı konu ediniyor. Bu yolculuk sırasında hayatta kalmaya çalışan insanların mücadelesinin konu edinildiği film yayınlandığı 2016 senesinde oldukça fazla beğeni toplayan yapımlardan birisi. Oldukça etkileyici ve başarılı bir senaryoya sahip zombi filmlerinden birisi.

2019 yılının en iyi zombi filmi

  • Dünyalar Savaşı Z – World War Z

2013 yılında vizyona giren Dünyalar Savaşı Z, zombilerin yer aldığı en fazla beğenilen filmlerden birisi. Bu film aynı zamanda bu yıl (2019) içerisinde vizyona girmesi planlanan devam filmiyle birlikte daha öncede bahsetmiş olduğumuz 2019 yılının en iyi zombi filmi tahminimizin de yanıtını bizlere veriyor. Korku, dram ve aksiyonun bir araya geldiği bu film Brad Pitt’in harika başrol oyunculuğuyla izleyenleri ekran başına kilitlemeyi başarıyor. Kısaca filmin konusu ise şu şekilde; Güney Kore üzerinden tüm dünyaya yayılmaya başlayan bir virüs insanların adeta birer yaşayan ölü olmalarına sebep olmasıyla birlikte insanoğlu ikiye ayrılmıştır.

  • Ölümcül Deney – Resident Evil

Dikkat bu film sizi bambaşka bir evrene sürüklemeyi başaracak bir seridir. Bugün sizler için kısaca hikayenin nasıl başladığı ve ilk filmin konusundan bahsedeceğiz fakat bu filmin ardından 5 devam filminin vizyona girdiği ve toplamda 6 filmlik bir seri olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Umbrella (şemsiye) adını taşıyan ve dünyanın önde gelen şirketlerinden birisidir. Teknolojik alet, uzay araçları ve sağlık gibi birçok konuda uzmanlaşmayı başarmış şirket, dünyanın dört bir yanında yer alan alt kuruluşları sayesinde birçok alanda hizmet dağıtmaktadır. Kuzey Amerika’da yer alan ana merkezi üzerinde ilgili merkez üzerinde çalışmayan çalışanlarının dahi bilmediği gizli projeler yürütülmektedir. Bu merkezde biyolojik silah ve genetik testler üzerine birçok deney gerçekleştirilmektedir. İlgili merkezde gerçekleştirilen testlerden birisi sırasında T-Virüsü olarak adlandırılan bir virüs yanlışlıkla serbest kalmıştır.

İlgili merkezin güvenliği ve işleyişinden sorumlu Kızıl Kraliçe olarak adlandırılan bir süper bilgisayar, virüsün yayılmasını engellemek adına tesise giriş ve çıkış sağlanabilecek tüm alanları kilitlemiştir. İlgili tesis içerisinden virüsün dışarıya sızmasını engellemek için Kızıl Kraliçe her şeyi göze almış ve gerekirse içeride yer alan insanları dahi öldürmeyi göze almıştır. Bu sırada Alice ve Rain’in emri altında tesise giriş sağlayan S.T.A.R.S. adında bir özel komando ekibi, tesis içerisine girmeleriyle birlikte hiç beklemedikleri bir gerçekle karşı karşıya kalırlar. Tesiste yer alan çalışanların hepsinin aslında ölmediği ve bilinçlerini kaybetmiş, akli dengeleri yerinde olmayan, et ve kanla beslenen birer zombi oldukları gerçeği.

En iyi zombi filmleri listesi içerisinde sizlerle birbirinden başarılı 7 farklı filmi paylaştık. Zombi filmi tavsiyeleri vermiş olduğumuz bu yazı içerisinde sizlere bonus olarak bir Dizi önerisinde bulunmak istiyorum.

En İyi Zombi Dizisi Tavsiyesi

Aslında başlangıçta hangi diziyi size önermem gerektiği konusunda kendi içimde bir çelişkiye düştüğümü söyleyebilirim. Çünkü birazdan sizinle paylaşacağım 3 dizide oldukça beğendiğim ve başarılı yapımlar.

  • Z Nation – Klasik bir zombi salgınını konu ediniyor olmasına karşın dizi içerisinde bu virüse bir çare bulmaya çalışan bilim insanlarına yardım etmeye çalışan bir ekibi anlatıyor.
  • iZombie – Bir Netflix dizisi olarak karşımıza çıkan yapım katıldığı bir uyuşturucu partisi sırasında zombiye dönüşen genç bir kızı konu alıyor. Alışılagelmiş zombi istilalarından sıkıldıysanız bu dizi tam size göre.
  • The Walking Dead – Muhtemelen adını sıkça duyduğunuz bu dizi televizyon tarihinin en başarılı dizilerinden birisi. Oldukça başarılı bir oyuncu kadrosuna sahip dizinin inanılmaz büyük bir hayran kitlesi de bulunuyor.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir