Youtube Geçmişi Nasıl Temizlenir?

orusu zamanının büyük bir bölümünü Youtube üzerinde geçiren kişiler için merak konusu olmuş durumda. Bilindiği üzere dev video izleme platformu Youtube’un sahibi Google’dır. Platform içerisinde yer alan kanallara abone olmak, videolara dislike, like ya da yorum atmanız için Google hesabınız ile giriş yapmanız gerekmektedir. Bununla beraber yine bazı videoların belirli bir yaş grubunda izlenebilecek şehirde hazırlandığını, yaş doğrulaması yapmak için bile Google hesabı ile giriş yapmak gerekmekte. Platform içerisinde izlediğin videoların tamamı Youtube hafızasına kaydedilmektedir. Sistem tarafından hangi videoları ne zaman ve ne kadar izlediğiniz açık bir şekilde sunulmaktadır. Bu saklamayı Google Hesabı yani Gmail aracılığıyla yapmaktadır. Youtube Geçmişi Nasıl Temizlenir? sorusunu bu bağlamda soruyorsanız hemen nasıl yapıldığını anlatalım.

Youtube İzlenme ve Arama Geçmişini Silme

  • Youtube Geçmişi Nasıl Temizlenir? sorusuna yanıtlar verecek olursak; ilk olarak Youtube anasayfasına giriyor ve sağ üst bölümde yer alan Oturum Aç bölümünden Gmail hesabınız ile giriş yapıyorsunuz.
  • Oturum açma kısmını yaptığınıza göre sol üst bölümde profilinizin, Gmail hesabınıza tanımladığınız isim soy isim görünmeye başlanacaktır. Profilimize tıklayarak Youtube ayarları kısmına geçiş yapıyoruz.
  • Sol tarafta yukarıdan aşağıya kategorilerin listelendiğini görebilirsiniz. Buradan bizim işimize yarayan bölümün Tarih kısmı olduğunu, burada izlenme geçmişimizin liste halinde tutulduğunu görebilirsiniz.
  • Opsiyon seçeneğinizin de bulunduğunu belirtmek isterim. Tarih kısmına girerek sadece seçtiğiniz videoların aranma ve izlenme geçmişinden kaldırabileceğiniz gibi tüm izlediğiniz videoların da geçmişden kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Gün içerisinde vaktinizin büyük bir bölümünü burada geçiriyorsanız videoları tek tek silmek size zor gelebilir.
  • Bu anlatım sadece izlenme geçmişinin nasıl silineceği ile ilgili idi. Eğer birçok kişinin ortak kullandığı bir bilgisayara sahipsen çok farklı aramalar yapıldığını göreceksin. Tarih kısmına giriş yaptığımız alan içerisinde Aranma Geçmişi adı altında bir bölümün daha yer aldığını görebilirsin.
  • Aranma geçmişini de yine aynı şekilde tek tek temizleyebilir ya da toplu işlemler uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir