Yazın Gezilecek En Güzel Yerler

Ortalama olarak her yıl 48 hafta çalışan kişiler, yoğun tempolarından arınmak, dinlenmek, huzura kavuşmak adına senede 4 hafta tatil yaparlar. Tatil, birçok kişiye göre farklı anlamlara gelmekte olup en iyi şekilde değerlendirilmektedir. Her yıl yaz aylarında 15 günlük tatil izni olan kişiler, bu haklarını ya evde dinlenerek geçirmekte ya memleketine ya da köyüne giderek değerlendirmekte ya da bir tatil merkezine giderek değerlendirmekte. Bugün, bu yazımız içerisinde Yazın Gezilecek En Güzel Yerler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. 3 tarafı denizlerle kaplı olan ülkemiz, doğal güzellikleri bakımından da zengin olup birçok seçenekler sunması ile yerli ve yabancı turistleri üzerine doğru başarılı bir şekilde çekmektedir.

Fethiye

Türkiye içerisinde tatil yapılabilecek en güzel merkezleri arasında yer alan Fethiye, her yıl milyonlarca turist ağırlayarak Turizm sektörünün büyümesine, gelişmesine olanak sağlamaktadır. Turizm sezonu dışında kış aylarında ortalama olarak 200,000 nüfus bulunduran Fethiye, yaz ayları ile beraber nüfusunu 2 milyon üzerine taşımaktadır. Bu bölgeye yapılacak seyahat ve tatiller sırasında şehir merkezi içerisinde yer alan Amintas Kıral Mezarlığına gidebilir, sahil kısmında yer alan kordonda akşama kadar yürünebilir, gün batımını seyretmek için Bonculuklu koyuna gidebilirsiniz. Bununla beraber sahillerinde tertemiz kumsallarında denize girebilir, paraşüt sayesinde tepeden bu güzel şehri görebilirsiniz. Gece hayatı bakımından da olduka zengin olan şehir, tatilcilerine güzel vakitler geçirebilmek için elinden geleni yapmaktadır.

Çıralı – Olimpos – Adrasan

Antalya, gerek ülkemizdeki turistlerin gerekse yabancı tristlerin en gözde tatil bölgelerinden birisi olarak gösterilmekte. Antalya içerisinde tatil yapılabilecek yer sayısı oldukça fazla olmasına karşın gizli, kimse tarafından bilinmeyen yerleri de bulunmaktadır. Belki de ülkemizin en güzel tatil yerlerinden birisi olma özelliğini taşıyan Adrasan, son zamanlarda popüler hale gelmiş olup birçok kişinin yeni gözde mekanlarından birisi haline gelmiştir. Masmavi denizi, Akdeniz kumsalı, egzotik ağaçları ile huzur ve deniz tatilini bir arada sunmaktadır.  Olimpos, Adrasan ya da Çıralı bölgesinde yapılacak tatiller sırasında deniz turizminin yanında birçok aktivite seçeneklerinizin de bulunduğunu belirtelim. Bölge içerisinde yer alan Likya yolu ile yürüyüşlere çıkabilir, atv ve safari turları ile bölgeyi bütünü ile keşfedebilirsiniz.

Didim – Kuşadası

Ege bölgesi, tarih turizmi ile deniz turizminin bir araya geldiği ender bölgelerden birisi olarak gösterilmekte. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan didim, günümüzde en gözde tatil merkezlerinden birisi olarak gösterillemekte. Bu bölgeye yapılacak bir tatil girişi sonrasında onlarca milli parka gidebilir, sahil kısmı içerisinde yer alan günübirlik tekne turları ile çevre adaları gezebilir, Envai çeşit sahiller ile kumsalda denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Kaş – Kalkan

Kaş, ülkemizde denizi ile ünlü bir tatil bölgesidir. Gidiş konusunda biraz sıkıntılı bir süreç tamamlayan tatil severler,  bölgeye ulaşmaları durumunda güzel bir tatilin başlangıcını yapabilirler. Adrasan bölgesine yakın olmasından dolayı yapılacak aktivitelerin ortak olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca tüplü dalış yapabilir, karette karetta kaplumbağalarının yüzüş keyfine tanıklık edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir