WordPress Yorumları Sayfalandırma

WordPress üzerine hazırladığımız yazı dizileri içerisinde internet sitesi sahiplerine ya da kendilerine WordPress tabanlı bir site açmak isteyenlere ufak ama gerekli birçok ipucuyu paylaşmaya çalışıyoruz. Alınan eğitimler ile beraber artık internet sitesi kurmak birkaç saatlik işlem haline gelmiş, isteyen herkes tercihlerine uygun olacak şekilde birçok web sitesi yapabildiği görülmeye başlanmıştır. Site sahipleri, paylaştıkları yazıların yorum alması ile beraber amaçlarına ulaştıklarını, birçok kişiye yardımcı olabildiklerini görmeye başlamaktalar. Gelen yorumların belirli bir süreye kadar zararı olmadığını, çok fazla yorumların aslında internet sitelerine zarar verdiğini söyleyebiliriz. Bu yazımızda bu durumdam ötürü Wordpress Yorumları Sayfalandırma hakkında çeşitli bilgiler vermeye çalışacağız.

Wordpress Yorumları Sayfalandırma

Gelen yorumları neden sayfalandırmak gerektiğine değinecek olursak;

Herhangi bir yazıya sürekli yorum ve cevaplar atıldığında yazı altındaki alanın git gide uzadığını görebilirsiniz. Bu uzama durumu görsel olarak site sahiplerini tatmin etse de Google açısından sıkıntılı bir durum olarak görülmektedir. Atılan her yorum ya da her cevap sitenin yüklenme süresini uzattığını, site açılış hızında meydana gelebilecek en ufak düşüşlülüğün SEO’ya olumsuz etkiler meydana getireceğini söyleyebiliriz. Yorumların SEO’ya ne kadar etkisi olabilir diye soracak olursanız; yorumların site hızında meydana getirdiği etkenden dolayı oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Wordpress Yorumları Sayfalandırma işlemi sonrasında site açılış hızlarında büyük bir fark olduğunu görecek, ziyaretçi sayılarınızda doğal bir artış meydana geldiğini fark edebileceksiniz.

WordPress Yorumları Sayfalandırma Nasıl Yapılır?

Birçok kişi Wordpress Yorumları Sayfalandırma işlemini birçok kişi eklentiler üzerinden çözmek istemektedir. Eklentiler, yine hosting ve sunucular üzerine yük bindirmesinden dolayı açılış hızına eksi olarak etki etmektedir. WordPress, bu sorunun çözümü için geçtiğimiz yıllarda eklentisiz bir özellik geliştirerek isteyen herkesin herhangi bir eklenti kullanmadan Wordpress Yorumları Sayfalandırma işlemi yapmasına olanak sağlamıştır. Eklentisiz olarak nasıl yapıldığını merak eden kişiler; İlk olarak WordPress Admin paneline giriş yaparak Ayarlar bölümüne geçiş yapıyoruz. Ayarlar kısmında yer alan seçenekler’den Tartışma kısmına tıklıyoruz. Burada yer alan diğer yorum ayarları bölümünde “her sayfada 50 üst seviye yorum olacak şekilde…” olan ifadenin yanındaki alana tik işareti koyuyoruz. 50 adet olan bölümü kendimize göre düzenleyebiliriz. Bu sayede artık yorumların sayfa şeklinde gösterildiğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir