WordPress Admin(wp-admin) Paneli Giriş Linkini Değiştirmek

WordPress Admin(wp-admin) Paneli Giriş Linkini Değiştirmek

Merhaba arkadaşlar. Sizler için WP admin panelinin giriş linkini değiştirme konusunu ön plana çıkarıyoruz bu yazımızda. Bildiğiniz gibi sitenizin paneline girerken, ‘sitenizinismi.com/wp-admin’ şeklinde giriş yapıyoruz. Bizim amacımız wp-admin kısmını yenilemek ve bunu nasıl yapacağımızı ön plana çıkarmak olacak. Hazırsanız, hemen başlayalım.

Bu işlemi yapmamızın amacı, sitemiz için bir güvenlik duvarı oluşturmak olacak. Yani genel bir şekilde wp panel yazarak giriş yapılamayacak. Dolayısı ile güvenlik duvarını bilmeyen insanlar, giriş yapamayacak. Bu şekilde bir güvenlik duvarı oluşmuş olacak. Aşama aşama işlem şu şekilde ilerliyor.

WordPress Admin Paneli Değiştirme Eklentisi

Bunu yapmak için, biz eklentileri kullanacağız. Kullanacağımız eklentinin ismi ise Lockdown WP Admin olarak çıkıyor karşımıza. Bunun yanında farklı eklentileri de kullanabilirsiniz. İsimleri ve yapıları farklı olsa da, teknikler için nihai amaç ve yöntem genellikle aynı yol üzerinden ilerliyor. Eklentiyi ekledikten sonra, admin panelinden Lockdown WP bölümüne giriyoruz ve ardından WordPress Login URL olarak panel linki yer alıyor. Burada yer alan boşluğa (kutuya) istediğimiz uzantıyı (İngilizce karakterli olarak) yazıyoruz ve linki değiştirmiş oluyoruz. Bu işlemden sonra sitemize giriş yaparken, yalnızca Wp-Admin olan kısım değiştiği için, bu panel üzerinden rahatlıkla girebiliyoruz.

Katman Yaratıyoruz

Bu bizim için bir katman yaratmış oluyor. Bunun dışında girenler ise 404 error hatası ile karşılaşmış olacak. İşlem bu kadar basit değerli arkadaşlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir