Whatsapp Sesli Arama Nasıl Kaydedilir?

Cep telefonu üzerinden gerçekleştirilen sesli görüşmeleri kaydeden bireylerin bu kayıtları almalarının sebebi çoğu zaman kötü niyetli olarak düşünülüyor. Fakat birçok birey yapmış olduğu görüşmeleri tekrardan dinleyebilmek ve bu görüşmeler sırasında önemli konulara değinilebileceği gerekçesiyle bunları not alabilmek adına ses kaydı yapıyor. Dünyanın hemen hemen her ülkesinde görüşmeleri izinsiz bir şekilde kaydetmek yasalara aykırıdır. Karşı tarafa ilgili görüşmeyi kayıt aldığınızı belirtmeniz halinde görüşmeyi ülkemizde kaydetmenizde herhangi bir sakınca bulunmuyor. Eğer karşınızda sizinle görüşen kişi herhangi bir sorun olmadığını belirtirse görüşmenin kaydını almanızda herhangi bir sakınca yok. Whatsapp üzerinden yapılan görüşmelerin oldukça yaygınlaşması sonucunda birçok kişi ise bu görüşmeleri nasıl kaydedebileceğini merak etmeye başlıyor. Whatsapp sesli arama nasıl kaydedilir merak ediyorsanız bu yazımız sizin için hazırlandı.

Whatsapp Sesli Arama Kaydetme Programı

Öncelikle görüşmeleri kaydedebilmek adına öncelikle bir Android cihaz kullanıcısı olmanız gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Bunun için Android cihazlar için geliştirilen uygulamalar yardımıyla görüşmeleri rahatlıkla kayıt edebilirsiniz. Maalesef iOS yani iPhone cihazlarda bu tarz uygulamaların çalıştırılmasına Apple izin vermiyor.

Standart Whatsapp uygulaması maalesef görüşmeleri kayıt altına almanıza izin vermez. Fakat Whatsapp sesli konuşma nasıl kaydedilir merak edenler için ekstra olarak sunulan ve sizlerle aşağıda paylaşacağımız uygulama bu işlemi gerçekleştiriyor. İşte, Whatsapp Sesli arama kaydetme programı;

Call Recorder for Messenger – Whatsapp üzerinden gerçekleştireceğiniz tüm görüşmeleri rahatlıkla kaydedebilir ve daha sonrasında dinleyebilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir şekilde halka açık olarak sunulan bu uygulama harika bir şekilde çalışıyor. Uygulamanın bazı dikkat çeken özellikleri ise şunlar;

  • Görüşme yapacağınız kişiyi sizin aramanıza gerek yok sizi aramaları durumunda dahi tüm görüşmeler kayıt edilebilir.
  • Detaylı bir şekilde görüşmeleri filtreleyebilirsiniz.
  • Ayrıca sizin belirleyeceğiniz kullanıcılarla yapacağınız görüşmeleri kaydetme ya da bu kullanıcılarla yapılan görüşmeleri kaydetmeme gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz.
  • Sesli görüşmeler için gerçekleştirilen kaydın hangi türde yapılacağını özgürce belirleyebilirsiniz.
  • Otomatik olarak belirli aralıklarla görüşme kayıtlarını temizleyebilirsiniz.

Bu program sayesinde tüm görüşmelerinizi hiç zorlanmadan kaydedebilir ve ihtiyacınız olduğunda tekrardan dinleyebilirsiniz. Bunun için herhangi bir ücret ödemenize dahi gerek yok.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir