USB’den Format Atma

USB`den Format yöntemi için iki öneri sunulmaktadır. İki farklı program ile USB ile format atabilirsiniz. Kullanılacak programlar; WinToFlash ve WinBootic`tir. Bu iki program sayesinde usb ile format atma işlemini gerçekleştirebileceksiniz.


WinToFlash Programı İle USB Formatı

Windows işletim sistemini çalıştıran ve USB belleğe aktarım vasıtası ile WinToFlash sayesinde format atılması kolaylaşıyor. Yapılması gereken WinToFlash programını çalıştırarak adım adım USB belleği kurulum için hazır hale getirmek gerekmektedir.
1- WinToFlash programını indirerek işe başlamalısınız.
2- Program kurulumu gerçekleştikten sonra Türkçe isterseniz, menüden Service altında bulunan Options seçeneğine girerek Language Türkçe`yi seçebilirsiniz.
3- Kurulum sırasında karşınıza Windos Kurulum Sihirbazı Transferini onaylayarak, Sonraki seçeneğine geçiş yapın.
4- Çıkan pencerede Windows dosya yolu D:/ ile USB sürücü E:/ parametrileri çıkacaktır ve yine sonraki seçeneğini tıklamalısınız.
5- Karşımıza çıkan pencere, Lisans sözleşmesi bilgileridir ve onay isteyecektir. Devam derseniz işlem devam eder ve dosya transferi başlar. Program ile
USB`den format olacaktır.

WinBootic İle USB`den Format

Bir başka yöntem WinBootic programıdır ve bu programı indirerek işleme başlamalısınız. Windos işletim sistemi kalıplarını, USB`ye atın ve USB`den kurulum yapın. USB bellek içinde .iso uzantılı dosyayı göreceksiniz. Program içinde bu doya kullanılacaktır.
1- İndirdiğiniz programda mausun sağ tuşuna basın ve programı çalıştırın.
2- Sol tarafta işlem yapılacak USB`yi seçin,
3- Sağ tarafta yer alan .iso dosyasını seçin ve Quick Format seçeneğini tuşlayın. Do it diyerek ilerleyin.
4- USB bellek uyarı penceresi gelecektir. Tamam diyerek geçin. İşelmler başlamış olacaktır. Bekleme süresi biraz zaman alabilir. Sonuç ise
USB`den format gerçekleşmiş olacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir