Türk Telekom Arıza Bildirimi Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Arıza Bildirimi Nasıl Yapılır konusu internet kullanıcıların sıklıkla araştırdığı, merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Eskiden TTNET olarak bilinen fakat 2016 yılı sonuna doğru tüm hizmetlerini Türk Telekom hizmetleri adı altında toplayan şirket, internetten mobil iletişim alanına kadar tek bir çatı altında topladıklarını görmekteyiz. Ülkemizdeki internet dağıtım hizmetlerinden sorumlu olan şirket, şu an için 20 milyona yakın bir aboneye sahiptir. Bu denli büyük bir kullanıcıya sahip olan Türk Telekom, ülke içerisindeki alt yapı ve dağıtım işlerini tek başına yürütürken elbette bazı sıkıntılar yaşayabilmekte. Bölgesel olarak meydana gelen internet kesintileri ile ilgili müşterilerin yapması gereken sadece Arıza Bildirimi yapmaktır.

Türk Telekom üzerinden internet hizmeti alan kişiler, meydana gelen arıza durumlarını ilgili kişilere bildirerek çözüm bulabilmektedir. Türk Telekom Arıza Bildirimi günümüzde 2 farklı yöntem ile yapılmakta olup kişilerin istekleri doğrultusunda yerine getirilmektedir. Bu yazımızda her iki yöntem hakkında da bilgiler vererek kişilerin arızalarını en kısa sürede nasıl çözebileceklerinden bahsetmeye çalışacağız.

Çağrı Merkezi Üzerinden Arıza Bildirim Kaydı Oluşturma

Türk Telekom, müşterileri için özel olarak oluşturmuş olduğu çağrı hizmetler üzerinden birçok hizmetinin desteğini sağlamakta. 444 0 375 ve 444 1 444 numaralarını arayan kişiler, müşteri hizmetlerine bağlanarak meydana gelen kesinti ve arıza durumunu dile getirebilirler. Genel olarak alana hakim personeller tarafından dinlenen çağrılar, kişilerin istemeleri durumuna göre arıza kaydı oluşturularak çözümlenmeye çalışmaktadır. Oluşturulan Arıza Bildirimleri sonucunda yetkili kişiler belirtilen süre içerisinde adreslere gelerek arıza üzerine çalışmalarda bulunmaktadırlar. Müşteri hizmetleri, genel olarak bölgede bulunan yoğunluğa göre ekiplerin ne zaman adresinize geleceği hakkında bilgiler vermektedir.

Online İşlemler Üzerinden Arıza Kaydı Bırakma

Türk Telekom’un internet adresi üzerinden birçok işlemleri yerine getirebilirsiniz. Bu işlemlerinden birisi olan Arıza kaydı birkaç işlem ile yerine getirilebilmekte. Türk Telekom İnternet adresi içerisine giren kişiler en alt bölümde teknik destek bölümünün yer alacağını görecekler. Buraya giriş yapan kişiler İnternet alımı sırasında verilen kullanıcı adı ve şifre ile online işlem merkezine girebilirler. Buradan kolaylıkla arıza kaydı oluşturarak işlemlerinin hızlanmasına aracılık edebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir