Tumblr HD Wallpaper – Tumblr Duvar Kağıdı

Tumblr Wallpaper kullanımının son zamanlarda artmasının sebebi, Tumblr’ın popüler olmasıyla başlamıştır. Tumblr aslında bildiğimiz ve popüler olan sosyal medya platformunun yapı taşıdır. Tumblr, diğer bütün sosyal paylaşım uygulamaları ve sitelerinden önce ortaya çıkmıştır ve uzun zamandır internet ortamındadır. Tumblr duvar kağıtlarının çoğu kişi tarafından kullanılmasının en büyük sebebi dünyanın dört bir yanından birçok insanın bağlanıp birbiriyle iletişime geçmesi, ortak bağlantılar oluşturmak ve tabii ki Tumblr sevgisidir..

Tumblr Ne İşe Yarar?

TTumblr aslında bütün kullanıcıların özgür bir biçimde içerik oluşturup başka insanlarla paylaşabildiği bir sosyal medya platformudur. Elbette ki insanlar kendi profillerini, telefonlarınıı veya masaüstü bilgisayarlarını Tumblr sevgisinden ötürü, Tumblr wallpaper ya da Tumblr duvar kağıdı ile süslemiştir. Kurulduğu günden bu yana özgür yapısıyla dikkat çeken Tumblr kullanıcılarına paylaşım anlamında çok büyük rahatlık sağlamaktadır. Yargılanmadan ve sansürlenmeden uzun zaman boyunca paylaşım yapmıştır insanlar bu ortamda. Ancak uygulama popülerleştikçe her yaştan insana hitap edebilmek ve güvenli bir ortam oluşturabilmek adına zaman içinde Tumblr geliştiricileri belli başlı kısıtlamalar getirmiştir.

Ancak bu kısıtlamalar kullanıcıların paylaşım özgürlüğünü kısıtlayacak cinsten değildir ve yalnızca güvenlik amaçlıdır. Dilediği gibi Tumblr duvar kağıdı kullanabilirler. Tumblr sosyal platformunda kullanıcılar diledikleri gibi başlık açabilirler. Açılan başlığın altına o konu hakkında araştırma yapan insanlar yorumlar yapabilirler. Açılan başlıklar bütün Tumblr platformunda paylaşılır ve herkes tarafından görülebilir. Dolayısıyla milyonlarca insanı birbirine bağlayan aktif ve nefes alan bir sosyal ağ kurulmuş olur. Birbirini belki de hiç görmeyecek insanlar istedikleri konular hakkında duygu ve düşüncelerini paylaşabilirler. Duygularını insanlar yazılarıyla dile getirebildiği gibi Tumblr duvar kağıtlarıyla da dile getirmeye çalışabiliyor.

Tumblr Neden Bu Kadar Seviliyor?

Öncelikle Tumblr’ın bu kadar sevilmesinin altında daha önce eşi benzeri görülmemiş bir platform olması ve hatta diğer sosyal medya platformlarına öncülük etmesi yatmaktadır. İnternette dolaşan birçok içerik ilk olarak Tumblr ortamında paylaşılmaktadır. Dolayısıyla Tumblr’ı aktif olarak kullanan insanlar diğer sosyal medya platformlarında zaten görmüş oldukları şeylere bakmaktadırlar. Ayrıca Tumblr bu paylaşımları kullanıcılarına çok basit bir ara yüz ile sunuyor ve isteyen istediği paylaşımı yapabiliyor veya görüntüleyebiliyor. Kullanıcılar profillerini istediği gibi özelleştirebiliyor Tumblr wallpaper ile farklı tasarımlar ortaya çıkarabiliyor.

Tumblr’nin Bu Kadar Popüler Olmasının Nedeni Nedir?

Tumblr’in bu kadar popüler olması ve sevilmesinin bir başka nedeni ise bir bloglardan oluşması. Bu bloglar tamamen farklılaştırılabilir yani örneğin Tumblr kullanıcısı wallpaper bularak bunu arka planına uygulayabilir ve bambaşka bir profile dönüştürebilir. Bu şekilde herkes kendi blogunu oluşturur. Yani İnternet günlüğü olarak basitçe tanımlanabilecek bloglar Tumblr’ı oluşturmaktadır. Tumblr içerisinde bugün itibariyle aşağı yukarı 501 milyon blog olduğu düşünüldüğünde, Tumblr başında ne kadar fazla vakit geçirebileceği tahmin edilebilir. Hikâyelerini paylaşmak isteyen insanlar Tumblr ara yüzünün onlara sunduğu özelliklerle bu hikâyelerini süsleyerek insanlarla paylaşabilir.

Ayrıca bu ara yüzün sağlamış olduğu imkânlarla bunu yaparken kendilerini de ifade edebilirler. Sadece hikâye anlatıcıları için değil, hikâye dinleyicileri için de eğlence kaynağıdır Tumblr. Blog sahiplerini takip eden kullanıcılar Tumblr üzerinden bunu kolayca yapabilirler. Çünkü Tumblr blog sayfası açanlara geniş ve kolay kullanılabilir özellikler sunmaktadır. Bunun sonucunda blog sayfaları hayranlarına ve takipçilerine hitap edebilecek ve ulaşabilecek her türlü imkâna sahip olmuş olurlar. Örneğin bir spor blogu oluşturulmuşsa, blog sahibi Tumblr wallpaper tercihini ona göre yaparak düzenleyebilir. Sonuç olarak kullanım kolaylığını yüksek bir estetik ile birleştirmesi sonucu Tumblr, bugün vazgeçilmez bir sosyal platformdur.

Tumblr’nin Popülerliğinin Sırrı Nedir?

Tumblr’ın popülerliğinin sırrı çeşitliliğinde gizlidir. Blog sahipleri Tumblr ortamına ses kayıtları, videolar, fotoğraflar, metinler gibi birçok farklı içerik ekleyebilmektedir ve bu içerikler takipçiler tarafından izlenebilmektedir. Blog sahibi hikâyesini nasıl anlatmak istiyorsa o şekilde anlatmakta özgürdür kısacası. Bunu ister yazılarıyla anlatır isterse profili ile anlatır. Evet profili ile anlatabilir ki bu Tumblr’da oldukça yaygındır. Tumblr kullanıcıları birbirinden farklı Tumblr wallpaperleri ile blogunu takip eden kişiler arasında bağlantı kurmak için blogunu kendine göre şekillendirir.

Ayrıca takipçiler, takip ettikleri bloglara benzer olanlara kolayca erişebilirler. Ana sayfalarında Tumblr tarafından takip ettikleri ve beğendikleri içeriklere uygun olarak ilgilerini çekebilecek bloglar ve sayfalar sunulmaktadır. İnternet ortamı, sosyal bir varlık olan insanın sosyalleşme ihtiyacını karşılamak için kendisinden beklenenden fazlasını sunmaktadır. Bu konuda internette bulunan en köklü ve etkili araçlardan bir tanesi de saydığımız sebeplerden ötürü kuşkusuz ki Tumblr’dır. Kendi hayatından veya düşüncelerinden parçalar paylaşmak isteyen veya sevdiği insanları takip etmek, onların hayatına bir parça bile olsun dâhil olmak isteyen insanların buluşma noktasıdır.

Kısacası tüm bu yazılarımız ile birlikte sizde bir Tumblr kullanıcısı olmak istiyorsanız, öncelikle yeni bir Tumblr hesabı açmalısınız. Ardından tabii ki yapmanız gereken şey Tumblr duvar kağıtları ile profilinizi süslemek olacaktır. Tabii ki bu duvar kağıtları ile sadece Tumblr bloglarınızı değil, bilgisayarınızı veya telefon, tabletinizi dahi süsleyebilirsiniz.

Tumblr HD Duvar Kağıdı

Tumblr Wallpaper

atatürk wallpaper tumblr beatiful girl tumblr wallpaper 2020 beautiful girl tumblr wallpaper black wallpaper tumblr duvar kagidi tumblr duvar kağıdı tumblr duvar kagidi tumblr iphone wallpaper duvar kagitlari tumblr iphone wallpaper tumblr pinterest wallpaper tumblr siyah telefon duvar kagidi tumblr telefon duvar kagidi tumblr

Tumblr WallPaper

tumblr duvar kağıdı tumblr wallpaper tumblr black wallpaper photo tumblr duvar kagitlari android tumblr duvar kağıdı tumblr duvar kagidi tumblr duvar kagitlari tumblr girl wallpaper tumblr girl wallpapers tumblr hd duvar kagidi tumblr hd wallpaper tumblr hd wallpaper tumblr resimleri tumblr duvar kağıdı whatsapp tumblr duvar kagidi atatürk tumblr black wallpaper tumblr wallpapers tumblr wallpaper 2020 tumblr wallpaper hd tumblr duvar kagidi deniz tumblr wallpaper tumblr tumblr girl wallpaper tumblr kitap duvar kağıdı wallpaper tumblr hd tumblr kız duvar kagidi wallpaper tumblr wallpapers tumblr tumblr samsung duvar kagitlari tumblr sigara duvar kagidi wallpapers tumblr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir