Tuğla Tekniği Bileklik Yapımı

Takı yaparken en fazla kullanılan teknikler arasında tuğla tekniği gelmektedir. Bu teknikle farklı modellere sahip birçok takı yapabilirsiniz. Bazıları bu tekniği kullanarak kendilerine bileklik yaparken bazıları kolye ucu yapıyor. Hatta çanta süsü veya toka yapanlar dahi var. Biz sizlere yazımızda tuğla tekniğini kullanarak bileklik yapımı hakkında bilgi vereceğiz.

Tuğla tekniğinde bileklik yapıldığı sırada en fazla kullanılan desenlerden birisi nazar boncuğu modelidir. Nazar boncuğu modelinde papatya yapabilirsiniz. Bunun için yer alan her papatyayı farklı renklere sahip olan boncuklar kullanarak yapabilirsiniz. Beyaz ve sarı bu modelde en fazla tercih edilen renklerdir. Papatya yapmak isteyen kişiler beyaz ve sarı rengini mutlaka kullanmalıdır.

Tuğla tekniğini kullanarak takı yapacağınız sırada boncuklarınızın boyutu çok önemlidir. Genellikle diğer tekniklerle yapılan takılarda boncuk boyutu önemli değildir. Fakat tuğla tekniğinde boncuk boyutunun ve modeliniz önem kazanır. Bunun sebebi bu teknikte yapılan takılar farklı boncuklarda kötü durmasıdır. Tuğla tekniğinde ilk tercih etmeniz gereken boncuk modeli delike miyuki boncuklardır.

Eğer kalın bilekliklerden hoşlanıyorsanız bilekliğinizi bileğinizi 2 hatta 3 defa dolayacak şekilde yapabilirsiniz. Tuğla tekniğinin detaylarını internette yer alan videoları izleyerek de öğrenebilirsiniz.

Tuğla Tekniği ile yapacağınız basit bir modelde kullanmanız gereken malzemeler şu şekilde olacaktır:

-Farklı renklere sahip 11 / 0 kum boncuklar

-20’lik misina veya naylon ip

-papağan klips

-kum boncuğu iğnesi

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir