Steam Nasıl Türkçe Yapılır?

Steam nasıl Türkçe yapılır konusunda bir arayış içinde iseniz kendinizi bir oyun tutkunu olarak görebilirsiniz. 15 yılı geçkin süredir oyun severlerin popüler mekânı olan Steam, tam olarak ne işe yarar ve Steam nasıl Türkçe yapılır sorusunu sizler için yanıtlıyoruz.

Öncelikle, Steam hakkında bazı bilgileri verelim sonrasında detaylara geçelim.

steam türkçe nasıl yapılır

Steam Nedir, Ne İşe Yarar?

Teknolojinin artması oyun çeşitliliğini arttırdığı gibi oyun oynama şekilleri açısından da farklılıklara neden oldu. Geçmişte olduğu gibi oynamak istediğiniz bütün oyunları tek tek indirerek oyun oynamanıza gerek yok. Steam sayesinde hemen hemen bütün oyunlar tek bir platform üzerinde toparlanıyor. Oyunları burada detaylı bir şekilde analiz ederek kendinize hitap edenleri seçebiliyorsunuz.  Beğendiklerinizi oynayabiliyor ya da platform üzerinden kolay bir şekilde satın alabiliyorsunuz. Aldığınız oyunlarda tüm sistemler üzerinde geçerli oluyor. Farklı platformlarda aynı oyunu oynamak istediğinizde ek bir ücret ödemiyorsunuz. Üstelik satın alma aşamasında oyun için ödeyeceğiniz ücret, normal bir şekilde teknoloji marketlerde vereceğiniz rakamın oldukça altında oluyor. Ayrıca satın alımlarda kullanabileceğiniz keyleri de piyasa üzerinde oldukça uygun rakamlara temin edebiliyorsunuz. Firma da kullanılabilirliğini arttırmak amacı ile dönem dönem oldukça uygun kampanyalar yaparak uygun fiyatla oyun alımınıza olanak sağlıyor. Sizler için bir tiyo da aktaralım. Eğer oyun almak gibi bir niyetiniz varsa tavsiyemiz her sene Haziran ayını beklemeniz. Firma kampanyalarının nerede ise tamamını Haziran ayının başında duyuruyor. Bunu bilen birçok oyun sever de Haziran ayını Dört gözle bekleyerek sahip olmak istediği oyunlara oldukça uygun rakamlarla ulaşabiliyor.

Sunmuş olduğu avantajlar bunlar ile sınırlı değil. Ülkemizde en sevilen özelliklerinin başında gelen bir başka olay ise birçok oyunu Türk dilinde oynayabilirsiniz. Oyunların nerede ise tamamının oynama dili, steam ile eş değer bir şekilde gerçekleştirilmiş. Steam hesabınızda hangi dili kullanıyorsanız bu sizin oynayacağınız oyunlarınıza da yansıyor. Oyunları Türkçe oynama arzusunda olan oyun severler de bir arayış içine giriyorlar Steam nasıl Türkçe yapabilirim? Bizler bu konuyu kapsamlı bir şekilde izah ettik.

Steam Dil Ayarları Değiştirerek Nasıl Türkçe Yapılır?

steam türkçe yapma

Dili değiştirip Steam hesabınızı rahat bir şekilde Türkçe kullanmak ve oyunları Türkçe oynayabilmek için aşağıdaki adımları dikkati bir şekilde takip edin.

  • Öncelikli olarak Steam hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor
  • Şimdi ekranınıza giriş yaptıktan sonra hemen sol üst köşede bulunan Steam sekmesine tıklayın.
  • Karşınıza bir sekme daha açılacak. Bu sekme içinde ayarlara giriş yapmamız gerekli. Tabi henüz Türkçeye çevirme işlemimizi tamamlanmadığımız için Ayarlar yerine “Setting” yazısı ile karışılacaksınız. Buraya giriyoruz.
  • Bu alanda ara yüz anlamına gelen “Inferface” yazısına tıklıyoruz.
  • Karşınıza farklı bir ekran açılacak. Buraya tıkladığınızda ise alta doğru uzayan bir menü göreceksiniz. Bunların tamamı kullanmak istediğiniz dil seçenekleri. Burada Türkçe’nin seçimini yaptıktan sonra kaydet diyerek ekran üzerinden çıkış işlemini gerçekleştiriyoruz.
  • Son aşamada da yeni ayarlarımızın güncellenebilmesi için Steam hesabınızda tamamen çıkış yapmanız gerekli. Sistemden tamamen çıkıyoruz ve tekrar giriş yaptığımızda ekran artık Türkçe oluyor.

Steam nasıl Türkçe yapılır sorusunun çözümünü bulduğunuza göre artık Steam hesabınızı Türkçe kullanabilir, oyunları Türkçe oynayarak oyun keyfinizi katlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir