Steam Guard Nedir?

            Steam guard en özet haliyle, güvenliğinizi iki katına çıkaran bir sistemdir diyebiliriz. Hesaplarınızı güvende tutar ve bunu da tek bir adımda yaparak başarır. Steam hesabınız için yapılan bu güvenlik işlemleri de oldukça hızlı ilerlemektedir ayrıca. Yani bu sayede bilgisayarınızdan hesabınıza giriş yaptığınız zaman, size ekstra bir şifre gelecek ve bu şifre ile işlemlerinizi hızlandırabileceksiniz, giriş yapabileceksiniz. Yani bir şekilde insanlar sizin kullanıcı adınıza ya da şifrenize ulaşsa dahi, hesabınıza giriş yapamayacak bu sistem sayesinde. Oldukça verimli ve hızlı geliştirilen bu sistem ile birlikte, steam kullanıcıları için de oldukça yoğun bir kullanım olduğunu söyleyebiliriz. Peki ama nasıl aktif ederiz? Hemen anlatalım.

Steam Guard Nasıl Aktif Edilir?

Bunun için telefonunuza bir Android uygulaması indirmeniz gerekiyor (iOs da olabilir). Mağazaya giriyorsunuz ve aramalara Steam yazarak, uygulamayı buluyorsunuz ve indiriyorsunuz. Ardından uygulamanın içerisinde yer alan bilgilere baktığınız zaman, giriş işlemlerinizi yapıyorsunuz. Burada zaten ayarlardan steam guard etkinleştir yazıyor ve seçeneklerden onu etkinleştiriyorsunuz. Bir şekilde hesap aktif olmaz ise, zaten detaylardan neden olmadığını kontrol edip tekrar deneme seçeneğiniz olacak. Bu sayede hemen hemen hepsi için bir yöntem belirlemiş olacaksınız.

Kullanışlı Bir Uygulama Steam

Bu uygulama oldukça kullanışlı bir uygulama olduğu için, mobil versiyonlarında da yoğun kullanımlar oluyor. Bu sayede işlemleri hızlı yapar iken, steam guard ile birlikte daha güvenli bir şekilde yapmış oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir