PUBG Telsiz Çalışmıyor Sorunu

Hayatta Kalma (Survival) oyunlar arasında ilk sırada yer alan PUBG, birçok oyun seçeneğiyle oyunculara eşssiz deneyimler sunmaya çalışıyor. Daha önce hazırlarıdığımız yazılarda oyunun kendi içerisinde 3 farklı türünün bulunduğunu belirtmiştik. Bu türler; bireysel, iki kişilik ve 4 kişiden oluşan takımla oyun türüdür. Bireysel olarak maça giren kişi herhangi bir şekilde diğer oyuncular ile iletişim kurma isteğinde bulunmaz. Fakat; 2 ve 4 kişiden oluşan takımlara giren kişiler hayatta kalabilmek, oyunu kazanabilmek adına ekip arkadaşları ile iletişim kurmak zorundadırlar. Eğer oyuncular birbirlerini tanıyorlar ise skype, discord, raidcall gibi serviler üzerinden iletişim sorununu iyi bir şekilde çözmektelerdir. Random şekilde rastgele oyuncular ile maça giren kişiler, oyunun sunmuş olduğu mikrofon servisi ile idare etmek durumundadırlar.

Bazı durumlarda PUBG Telsiz Çalışmıyor Sorunu ortaya çıkmaktadır. Telsiz sorunu sesinizin takım arkadaşlarınıza ulaştırmayarak büyük bir sorunun meydana gelmesine neden olacaktır. Telsiz sorunun oldukça farklı şartlar altında meydana geldiğini, bazen de karşıdaki takım arkadaşlarınızın sesinin duyulmayacak boyuta gelmesine neden olduğunu söyleyebiliriz. PUBG Telsiz Çalışmıyor Sorunu çözümü için yapılması gerekenlerden bahsederek çözüm konusunu detaylandırmaya çalışalım. Öncelikle mikrofon sorununun ayarlardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Ayarlar bölümüne girerek Sound kısmından mikrofon ayarlarının açık ya da kapalı olduğuna iyi bir şekilde bakınız. Bazen sistem otomatik olarak mikrofon kullanılmadığından dolayı ayarları pasif hale getirebilmektedir.

Bu sorun aslında hem oyun üzerinden hem de bilgisayarınız ile ilgili bazı sorunlardan ötürü meydana gelebilmekte. Mikrofon özelliğini kulaklık üzerinden alıyorsanız öncelikle kulaklığınızın mikrofon bölümünü kontrol ediniz. Eğer herhangi bir sorun yok ise driver bölümünden ses ve konuşma bölümünün güncelleştirmesinin bulunup bulunmadığını kontrol edin. Güncelleştirme vs. yok ise son çare oyun üzerinden sorun tespiti yapmak gerekmektedir. Oyunu tümü ile bilgisayar ya da telefonlarınızdan kaldırarak tüm izinleri onaylayacak şekilde yeniden yüklenmesini sağlayınız. yeniden yüklenme işlemi ile vereceğiniz izinler mikrofon erişimine de olanak sağlayarak PUBG Telsiz Çalışmıyor Sorununun tamamen ortadan kaldıracaktır. Eğer tüm yollar olmaz ise destek ve forum sistemi üzerinden yetkilere bu sorunu anlatan bir metin gönderiminde bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir