PİNÇ Nedir?

Son zamanlarda birçok kişinin ağzında olan Pinç, birçok kişi tarafından merak edilmekte. Bu kelimenin ne işe yaradığını, neyi temsil ettiği konusunda fikir sahibi olamayan birçok kişinin internette araştırmalar yapmak istemesinden dolayı bu yazıyı hazırladığımızı, Pinç hakkında merak edilen tüm ayrıntıları dile getireceğimizi belirtmek isteriz. Pin, Youtube içerisinde yürütülen bir video programın adı olup milyonlarca kişi tarafından takip edilmekte. Onedio Youtube kanalı belirli takipçi kitlesi edinmek, Youtube içerisinde de etkinlik gösterebilmek için Oğuzhan Uğur ile anlaşma yaptı. Oğuzhan Uğur, bireysel olarak BaBaLa TV adındaki kanalında birçok dalda videolar çekerek büyük bir kitle tarafından takip ediliyordu. Sivri dilli, konuşkan, vizyon sahibi ve eğlenceli bir kişilik olmasından dolayı izleyiciler tarafından çok kısa bir sürede sevilmeyi başarmıştır.

İlk olarak Oneio’da kanalında Ruzname adındaki program ile yayına başlayan Oğuzhan Uğur, ilk 2 bölümün ardından program adını değiştirerek P!NÇ olduğunu duyurdu. Program akışı ortalama olarak 30 ile 60 dk arasında sürmekte olup belirli bir periyotlar üzerinden ilerlemektedir. İlk etapta sosyal konuları ele alan Pinç, her hafta birden fazla konuk alarak televizyon programı gibi bir görünüm elde etmeyi başarmıştır. Ünlüler ile beraber yeri geldiğinde şarkılar söyleyen konuklar, Oğuzhan Uğur’un yönelttiği sorulara da cevaplar vererek izleyicilerin meraklarını dindirmeye çalışmaktadır. Ara ara konuklarda alan program, 11 kişiden fazla kişi tarafından yönetilmektedir.

İlgini Çekebilir: Babala Tv Youtube Kanalı

Her hafta Onedio tarafından 1 bölüm şeklinde yayımlanan Pinç programı, güncel olarak şu an için 15. bölümünü yayımlamış durumda. Videoların montajı, kurgusu, içeriği, program akışı tamamen Oğuzhan Uğur tarafından belirlenmektedir. Onedio’da yayımlanan videolar sayesinde Oğuzhan Uğur’un daha popüler hale geldiğini, BaBaLa TV’nin bir anda 300,000 aboneden 1.8 milyon aboneye yükselmiştir. Pinç programını geliştirmek üzere sürekli olarak araştırmalar yapan Oğuzhan Uğur, yaz dönemi içerisinde Pinç programının sezon finali vereceğini, yeni sezonda programın daha iyi, daha güzel ve daha eğlenceli bir hal alacağını açıklamıştır. Onedio ile yaptığı görüşmeler sonucunda büyük bir program alanı yaptırma sözü alan Uğur, gelecek sezonda her programın bol izleyici kitlesi ile yapılacağını dile getirmiştir.

 

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir