Oyunlarda Ping Düşürme

Oyunlarda Ping Düşürme

Online oyunlar içerisinde yer alan oyuncuların yaşamış olduğu en büyük sıkıntılar arasında ping sorunu ilk sırada yer aldığını söyleyebiliriz. Oyun alanında uzmanlaşmış birçok kişi Ping durumunu ezbere bilirken bazı kişilerin bu terimin ne anlama geldiğini dahi bilmemektedir. İlk olarak ping teriminden başlayarak Oyunlarda Ping Düşürme hakkında bazı bilgiler vermeye çalışacağız. Ping, sahip olduğunuz internet hızı ile oyun sunucusu arasındaki veri alışveriş süresine ping denilmektedir. Örneğin herhangi bir oyun içerisinde 150 ping değeriniz var ise sahip olduğunuz bilgisayarlardan veri çıkış hızı oyun sunucusuna 150 milisaniyede ulaşmakta. Ping süresinin uzaması oyuncular için adeta nefret durumlarından meydana gelmesine neden olmakta. Veri alışveriş hızının da uzamasına neden olan bu durum oyunlarda lag, kasma, donma gibi sorunlar meydana gelmesine neden olmakta. Birçoğunuz oyunlardaki meydana gelen donma ya da kasma durumlarını internet hızı ya da oyunla alakalı olduğunu düşünmekte. Oysa bu gibi durumların temel nedeni Ping nedeni ile meydana geldiğini söyleyebiliriz.

Oyunlarda Ping Düşürme konusu son zamanlarda birçok büyük Online oyunu oynayan oyuncular tarafından yönetilmekte. Bu konu ile ilgili yaptığımız araştırmalar sonucunda Ping durumuna meydana getiren etmenleri belirleyerek bu sorunun nasıl çözümlenebileceğini keşfetmeye çalıştık. Elde ettiğimiz veriler doğrultusunda yapmanız gereken işlemleri aşağıda satır satır, aşama aşama dile getirdik. İşte Ping sorununun çözümü

Oyunlarda Ping Düşürme Yöntemleri

  • İlk olarak ping sorunu almaya başladığınız andan itibaren bilgisayarınızın arka planda çalışarak internet üretimine neden olan tüm uygulama ve araçları kapatınız.
  • Mümkün olduğunca evlerimizde bulunan interneti bireysel olarak siz kullanmaya çalışın. Kablosuz ağa dışarıdan katılacak her bir kullanıcı Ping değerinizin daha da artmasına neden olacaktır.
  • Eğer ev içerisinde birden fazla kişinin kullandığı bir internet alana sahipseniz internet hızınızı arttırmak, Ping sürenizi düşürmek için kesinlikle ethernet kablosu üzerinden interneti kullanmaya çalışın. Bu durum, bağlantı hızınızın daha da artmasına olanak sağlayacaktır.
  • Yüksek Ping değeri almanız durumunda alternatif olarak modeminizi birkaç dakikalığına kapatarak yeniden açın. Ufak bir dinlenme ve reset süresi internet erişiminizin daha hızlı olmasına olanak sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir