Ok.ru Video İndirme

Video İndirme

Dünyanın en büyük video platformlarından birisi olarak gösterilen Ok.ru, genel olarak film siteleri tarafından kullanılmakta olup filmlerin gerçek kaliteler ile izlenmesine olanak sağlamaktadır. Hemen hemen ülkemizdeki internet kullanıcılarının en az bir defa giriş yaptığını Ok.ru, filmlerin yanı sıra içeriğinde milyonlarca hatta milyarlarca içerik barındırması ile de ön plana çıkmakta. Sahibi Rus geliştiriciler olup her geçen gün kendisini güncelleyen ve geliştiren bu alan, video indirme konusunda da birçok kişinin ilk tercihleri arasında yer almakta. Bu yazımız içerisinde Ok.ru Video İndirme hakkında bilgiler vererek izlediğiniz videoları HD olarak nasıl indirebileceğiniz hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Ok.ru Video İndirme

Ülkemizde bulunan internet altyapısının Avrupa standartlarına oranla oldukça geri kaldığını söyleyebiliriz. Halen ülkemizdeki birçok kullanıcının maksimum alabileceği internet hızının 16 Mbps olarak belirlendiğini, hizmet sağlayıcıları genel olarak satışlarını 8 Mbps üzerinden yaptıklarını söyleyebiliriz. Fiber olarak 100 Mbps internet hızının şu an için yaygınlaştırılamadığını, büyük ve gelişmiş şehirler dışında çok fazla kullanıcısının bulunmadığını söyleyebiliriz. Bundan dolayı internet üzerinden bir video, film ya da dizi izlemek isteyen kişiler, izledikleri içeriği maksimum 480P üzerinden görüntüleyebilmektedir. 720P ya da 1080P gibi HD kalitede izlenme yapmanın şu an için birçok bölgede imkansız olduğunu dile getirmek mümkün. Bu gibi durumlarda birçok kişi, izlemek istedikleri videoları HD kalitede indirerek izlemeyi daha uygun görmektedirler. Bu bağlamda Ok.ru Video İndirme konusunun ön plana çıktığını görebilmekteyiz.

Ok.ru üzerinden yüklenen bir videoyu açtığınız anda videoya sağ tıklayarak bağlantı adresini aşağıdaki resmindeki gibi alın.

URL kopyalama işlemi yapmanız durumunda yeni bir sekme açarak kopyaladığınız URL’yi yazarak Enter’a basmadan önce başında bulunan “htpps://” bölümünü silerek yerine “m.” ifadesini yerleştirin.

Bu işlem ile video bağlantısının mobil içerisindeki görünümünü elde eden kişiler, karşılarına tekrardan video oynatma penceresinin geldiğini görecekler. Videoyu açarak sağ tık yaptığınızda “Video Olarak Kaydet” şeklinde bir bölümün geldiğini göreceksiniz. Bu seçenek, videonun maksimum kalitesi üzerinden indirme yapmanıza olanak sağlayacaktır. Bu işlemi Google Chrome’dan yapmak istediğinizde hata alabilirsiniz. Daha çok Opera ya da Mozilla Firefox tarayıcısı üzerinden işlem yapmayı deneyiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir