Mobile Legends Kasma Sorunu Çözümü

Mobile Legends Kasma Sorunu Çözümü birçok oyuncunun öğrenmek istediği bilgiler arasında yer almakta. Akıllı telefonlar üzerinden oyun oynayan kişiler bazı zamanlarda oyundan yeterli performans alamamaları durumunda oynadıkları oyunlardan nefret etmektedirler. Android ve İOS mobil işletim sistemindeki en güzel oyunlardan birisi olarak gösterilen Mobile Legends, milyonlarca oyuncunun eş zamanlı olarak mücadeleler etmesine olanak sağlamakta. Bilgisayarlar üzerinden oynanabilen League Of Legends oyununu mobil platformlara taşıyan yapımcı şirketler, bu hamleleri ile oyuncu kitlesinin gelişmesine, büyümesine katkı sağlamışlardır. Oyunlarda meydana gelen kasma ve donma sorunları genel olarak kişilerin telefonları ile akalı bir durum olduğunu, bunun için yapılması gerekenleri Mobile Legends Kasma Sorunu Çözümü adlı yazımızda dile getirmeye çalıştık.

Ping Değerinin Yüksek Olması

Oyuncuların kasma ya da donma sorunu yaşamasının en büyük nedenlerinden birisi de ping değerinin yüksek olmasıdır. 100’e kadar olan ping değerinde herhangi bir sorun olmadığını, bu değerin 100’ün üzerine çıkması ile beraber oyunda kesintiler yavaş yavaş başlayacaktır. Eğer mobil veri kullanıyorsanız kablosuz ağa katılmanızı, kablosuz ağda iseniz mobil veri kullanıma geçmenizi öneririz.

Yetersiz Sisteme Sahip Olma

Oyun yapımcıları bildiğiniz üzere oyunların oynanabileceği minimum işletim sistemi hakkında bilgiler verirler. Minimum değerleri karşılamayan bilgisayar ve telefonlarda sıklıkla kasma ve donma sorunları meydana gelmektedir. Bu konuda maalesef yapılabilecek bir durum yoktur. Oyunu oynayabilmeniz için minimum 1 GB RAM sahibi olmanız gerektiği gibi işletim sisteminizin Android için en az 4.0, İOS için 6.0 olması gerekmekte.

RAM Kullanımının Yüksek Olması

RAM miktarınız yeterli olmasına karşın cihazınızın aşırı RAM tüketiminde bulunması da kasma ve donma problemlerini meydana getirmektedir. Bu durumun çözümü için RAM ve önbellek temizliği yapan bazı uygulamalar indirebilir, cihazının RAM kullanım oranını düşürebilirsiniz. Mobile Legends Kasma Sorunu Çözümü için Clean Master‘i tavsiye edebilirim.

Bunun dışında da bazı önerilerde bulunmak istiyoruz. Telefonunuzun arka planında açık olarak bıraktığınız her uygulama cihazınızın kasma problemleri meydana getirmesine neden olmaktadır. Kullanmadığınız gereksiz tüm uygulamaları arka plan uygulamasından kesinlikle kapatınız.

İlgili Makaleler


2 Yorum

  1. MK malı bunun için mi gittin site kurup bilgilendirmiş gibi göründün zaman kaybısın insanların vaktini çalma boş önerilerde bulunma bende MK bişey yazıyo sandım

  2. Telefon A50. Arka planda bi b*k yok. Telefonda oyundan baska bir uygulama da yok. En en düşük ayarlarda yine köpek gibi kasıyor. 6 Gb ram android 7 . Oyun çöp sanirim. Güncelleme getirdikçe sı*çıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir