Kristal Boncuklu Kolay Bileklik Yapımı

Takı denildiği zaman akıllara ilk gelen takılar arasında bileklikler gelir. Herkes kendine özel bilekliği olsun ister. Bunun için de bilekliğinizi kendi elinizde yapabilirsiniz. Sizlere bu konuda yapabileceğiniz çok güzel bir bileklik örneğimiz var. Kristal boncuklu bileklik çok severek takacağınız bir bileklik olacağına eminiz. Bilekliği yaptığınızda sizde ne kadar güzel olduğunu göreceksiniz.

Biz kristal boncuklu kolay bileklik yaparken renk tercihi olarak bordo ve gümüş renklerini tercih ettik. Bu iki renk birbirine çok uyumlu durdular diyebiliriz. Sizlere de ufak bir tavsiyede bulunacak olursak; bu bilekliği yaparken birbirine uyumlu renkler tercih etmeye çalışın. Bu şekilde daha güzel duracaktır. Aynı zamanda yapacağınız desenleri çift sayıda yapmaya özen gösterin yoksa klipsler ters durabiliyor.

Kristal boncuklu bileklik yapımı kolay yapımı sırasında en çok tercih edilen şekillerden birisi yaprak şeklidir. Bu şekil gerçekten bileklik üzerinde çok güzel duruyor diyebiliriz. Özellikle yaprakların kenarlarını farklı renk ortasını farklı renkte yaptığınız zaman model kendini daha iyi gösteriyor.

Kristal boncuklu kolay bileklik yapımı konusunda internette çok fazla video bulabilirsiniz. Bu videolarda farklı şekillerde yer almaktadır. İsterseniz bu şekillerden birisini deneyebilirsiniz. Kristal boncuklu kolay bileklik yapımı için gerekli olan malzemeler şu şekildedir:

-6 mm boyutunda kristal boncuk

-11/0 kum boncuk (boncukları istediğiniz renklerde tercih edebilirsiniz.)

-Naylon ip

-kum boncuğu iğnesi

-papağan klips

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir