Klavyede @ Et İşareti Nasıl Yapılır? ( F ve Q Klavye )

Bilgisayardan yakından uzaktan bağlantılı olan kişilerin hayatlarında en az 1 defa kullanmak zorunda kaldıkları @ işareti çoğu zaman bilinmezlikler nedeni ile yapılamıyor. E-mail almak ya da açmak için gereken bu işaret, sosyal medya hesaplarımıza da giriş için bizlere sorulmakta. Bu yazımızda Klavyede @ Et İşareti Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt vererek ayrıntıları ile kaleme almaya çalışacağız. Ülkemizin kendisine ait F klavyesi olmasından dolayı bu anlatımı hem F hem de Q klavye için ayrı ayrı olarak yapacağız.

Q Klavyede @ İşareti Nasıl Yapılır?

Q Klavye kullanan kişiler klavyelerinin sağ alt bölümünüde bulunan ALT GR tuşuna basılı tutup Q harfine basmaları durumunda @ işaretinin çıktığını göreceklerdir. Eğer ALT GR tuşu sizlere zor geliyor ya da tuşda bazı sorunlar var ise aynı işlemi CTRL+ALT tuşlarına basılı tutup Q’ya bastığımızda da meydana geldiğini söyleyebiliriz.

F Klavyede @ İşareti Nasıl Yapılır?

Q klavye ile F klavyede işlemler aslında benzer olarak yürütülmektedir.  F klavyelerinde de ALT GR tuşuna basılı tutarken F tuşuna basmanız durumunda @ işaretinin çıktığını göreceksiniz. Alternatif olarak CTRL ve ALT tuşuna basılı tutarken F tuşuna basmanız durumunda da işaretin çıktığını rahatlıkla görebilirsiniz.  Buraya kadar ülkemizde sıklıkla kullanılan klavyeler için anlatımlarda bulunduk

İngiliz Klavyelerinde @ İşareti Nasıl Yapılır?

Yurtdışından gelen bilgisayarları kullanmak durumunda kalıyorsanız @ işaretini Shift tuşuna basılı tutarken 2 tuşuna basmanız durumunda yapabileceğinizi hatırlatalım.

 

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir