Kargolar Kaçta Açılıyor-Kapanıyor

Kargolar Kaçta Açılıyor-Kapanıyor

Kargolar Kaçta Açılıyor-Kapanıyor sorusu belirli bir yerden kargo bekleyen ya da kargo göndermek isteyenlerin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Bilindiği üzere işletmeler hafta içi günlerde farklı mesai saatleri, haftasonları farklı mesai saatleri uygulamaktadır. Olumsuz bir durum ile karşılaşmamak adına Kargolar Kaçta Açılıyor-Kapanıyor sorusu sıklıkla araştırılmaktadır. Ülkemizde bilinen, tanınan, sıklıkla kullanılan kargo şirketleri genel olarak;

  • Yurtiçi Kargo
  • Aras Kargo
  • Sürat Kargo
  • MNG Kargo
  • UPS Kargo
  • PTT Kargo 
  • DHL Kargo
  • TNT Kargo

Olarak gösterilmekte. Bu şirketler genel olarak 81 il içerisinde şubeler açarak gönderilmek istenilen her kargoyu zamanında adreslerine ulaştırmayı hedeflemektedir. Şirketlerin açılış saatleri;

Kargo Şirketlerinin Açılış Saati

Ülkemizde genel olarak işletmelerin mesaiye başlama saati 08:30 olarak görülmektedir. Listemiz içerisindeki kargo şirketlerinin açılış saatininde 08:30 olduğunu fakat işlemlerin başlaması 09:30 gibi olmaktadır. Transit olarak gelen araçlardan kargoların indirilmesi, listelenmesi ve araçlara yüklenme gibi işlemler 1 saat kadar sürmektedir. Eğer şube üzerinden kargo alacaksanız 09:00 gibi şubede olmanızın yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Kargo gönderim işlemi için mesai başlangıç saatlerinin yeterli olduğu gözlemlenmiştir. Hafta sonlarında ise sadece cumartesi günü açık olan kargo şirketleri, kargo alım ve kargo gönderim işlemlerini saat 15:30‘a kadar sürdürmektedir. Tüm kargo şirketleri pazar günleri kapalıdır.

Kargo Şirketlerinin Kapanış Saatleri

Kargo şirketleri genel olarak kargo alımı ve kargo gönderim işlemlerini saat 18:00‘a kadar yürütmektedirler. Bu saatten sonra sistemlerini kapatan şirketler arka planda kargoların yerleştirilmesi ve araçlara yüklenme işlemlerini yapmaktadırlar. 18:00’dan sonra meydana gelen acil kargo işlemleri bir sonraki güne sarmaktadır. Yurtiçi kargo gibi alanının en gelişmiş kargo şirketleri bazı şehir ve bölgelerinde nöbetçi şubeler oluşturarak işlemleri 19:30‘a kadar yürütmektedir.

Mesai saatleri yukarıda da belirttiğimiz gibi her şirket için farklıdır. Bununla beraber resmi tatillerde bazı şirketler 14:00’a kadar hizmet vermektedir. Bayramlarda tamamen kapalı olan kargo şirketleri sadece kurumsal şirketelere özel hizmetler vermektedir. Bölgenizde şubesi bulunan kargo şirketleri ile yüz yüze görüşerek mesai saatleri hakkında bilgi alabilir, sorularınıza ilk elden doğru cevaplar alabileceğinizi de eklemek istiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir