Kadıköy Belediyesi Çalışma Saatleri

Belediyeler, vatandaşlarımızın günlük yaşamlarında arsa, konut, iş yeri vb. ile ilgili çeşitli konularda iletişime geçmiş oldukları devlet daireleridir. Belediyeler de kamu kurumu olmasından dolayı diğer devlet daireleri gibi belirli mesai saatleri içerisinde vatandaşlarımıza hizmet vermektedirler. Belediye sınırları içerisinde yer alan iş yeri, konut gibi taşınmaz mallar ile ilgili bazı işlemler belediyelerde yapıldığından dolayı belediyelerin çalışma saatleri vatandaşlarımız tarafından merak edilen konulardandır.

Kadıköy Belediyesi Çalışma Saatleri

Bizde özel olarak Kadıköy Belediyesi’nin çalışma saatlerine bir göz atalım.

Kadıköy Belediyesi çalışma saatleri diğer bütün kamu kuruluşları gibi hafta içi hizmet veriyor. Cumartesi ve Pazar günleri açık olmuyor. Mesai saati hafta içi sabah 8.30’da başlayan belediye saat 17.00’da kapanıyor. Ayrıca 12.00-13.00 arası öğle molası verildiğinden dolayı bu saatler arasında hizmet verilememektedir.  Bu saatlerde yaz ve kış saati uygulamalarına göre yarım saatlik değişiklikler söz konusu olabilmektedir.

Belediyede işi olan ve işini hemen bitirmek isteyen kişiler mesai saatlerine göre hareket ediyor ve sakin saatlerde işlerini bitirmeye çalışıyorlar. Belediyeler tarafından gerçekleştireceğiniz işleriniz önemli işler olduğundan dolayı gün içinde sıra beklemeden işlerinizi halletmek istiyorsanız erken saatleri tercih etmelisiniz. Sabahın erken bir vaktinde gitmek yerine saatini denk getirerek te işlerinizi fazla beklemeden halletmeniz size büyük rahatlık sağlayacaktır. Öğle arasına kalma gibi bir durum olduğunda işlemleriniz gecikebilir, aksayabilir. Beklemek istemiyorsanız mesai saatlerini ve genel yoğunluk saatlerini dikkate alarak işlemlerinizi yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir