İp Yöntemi İle Tüy Nasıl Alınır?

Günümüzde kadınların yüzdeki tüyleri ile başı dertte. Yüzünüzde minik tüylerin sizi rahatsız etmesi gayet doğal bir durumdur. Kaşlarınız, dudak üstü bıyık bölgeniz ve yüzünüzün çeşitli bölgelerinde istenmeyen minik tüyler çıkabiliyor. Bu kişiden kişiye ve tenden tene değişebilir bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bazı bayanlarda bu tüyler çok kalın ve koyu renkli aynı zamanda yoğun iken bazılarında bu durum değişiyor. İnce görünmeyen ve az rengi açık olarak çıkabiliyor. Fakat yinede birçok kadın bu durumdan rahatsız olarak kuaföre giderek veya evde ip alma yöntemi ile tüy nasıl alınır yazılarını okuyarak kendi yöntemleri ile başarı sağlayabilir. Bu oldukça zor bir işlemdir. Tekniğini ipi ve birçok detayı bilmeniz ve sonra uygulamanız doğru olacaktır. Doğru teknik kullanarak yapılan işlemler genellikle başarılı oluyor.


İp Yöntemi İle Tüy Almanın Yararları

Kadınların bildiği gibi cımbız ve ağda yöntemi ile de tüy almak mümkün. Fakat bunların zararları vardır. Ağda ile alınan yüzlerde kırışıklık, cilt sarkması, cilt lekeleri ve zamanla sivilce oluşuna yol açabilirsiniz. Cımbız yöntemi ile tüy alındığında genellikle tüyler kırılır ve batık oluşumuna sebep olduğu için pek tavsiye edilmez. Cımbız ile tüy alma yöntemi ayrıca tüylerinizi kalınlaşması ve koyu renkli olmasına sebep olmakta. Tüm bu yöntemlerin yüzümüze vermiş olduğu zararlar göze alındığında ciddi zararlar verdiği için en sağlıklı ve doğru yöntem ip yöntemi ile tüy almanın yararları ile aynı orantıdadır.

 

İp Yöntemi İle Bıyık Alma

Bayanların en sık şikâyet ettiği durum dudak üstü bölgesindeki tüylenme diyebiliriz. Bu bölge çok hassas olduğu için dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle ellerimizi yıkayarak temiz bir ince dikiş ipi alarak işleme başlayın. İpten 5 karış uzunluğunda ipi koparıp ikiye katlayın. Orta kısmından döndürerek baş be işaret parmağınıza ipi geçirin. Dudak üstü bölgeniz dilinizle şişirip germeniz gerekiyor. Sonrasında tüylerinizin üstüne çapraz gelerek arasına sıkıştırarak koparın. Bu şekilde kolaylıkla ip yöntemi ile bıyık alma işlemini yapabilirsiniz.

 

İp Yöntemi İle Kaş Alma

Bayanların çok sık kaş aldırdığını biliyoruz. Bu işlemler için kuaförler oldukça yüksek ücretler alıyor. İp yöntemi ile tüy almanın en zor kısmı kaş almak tekniğini doğru yaparsanız kolaylıkla ip yöntemi ile kaş alma işlemi başarılı şekilde istenilen şekli verebilirsiniz. İpi doğru şekilde tutarak kaşlarınızı gerdirerek almanız gerekiyor. Bu işlemler zor gelebilir. Bu durumlarda çok güzel ve pratik iple tüy alma ürünleri bulunuyor. Onları tercih edebilirsiniz.

 

Neden İp Yöntemini Tercih Etmeliyim?

Öncelikle bilinmesi gereken en önemli özellik basit ve kolay adımlarla kimyasal ürün yüzünüze değdirmeden yapılabilen çok tercih edilen bir yöntemdir. Geçmiş yıllardan beri neden ip yöntemini tercih etmeliyim sorusu hep bayanlar tarafından sorulur. Tün detaylı bilgileri öğrendikten sonra en doğal yöntem olarak tercih edildiğini görmekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir