İnstagram Profilime Kim Baktı

İnstagram profilime kim baktı sorusu en popüler sosyal medya araçlarından biri olan instagram kullanıcısı tarafından en sık sorulan sorulardan biridir. Her gün milyonlarca verinin paylaşıldığı bir platform olan instagramda profile kimlerin baktığını öğrenmek mümkün mü? Bu yazımızda İnstagram uygulamaları arasında detaylı bir çalışma yaparak bu soruya açıklık getireceğiz.

İnstagram Profilime Kim Baktı

İnstagram kullanıcılarının çok büyük bölümü zaman zaman profilinin kimler tarafından izlenmiş olduğunu merak etmektedir. Milyonlarca kişinin günlük olarak kullandığı ve anlık paylaşımların yapılabildiği platformda yapmış olduğunuz herhangi bir gönderi veya resim birilerinin ilgisini çekmiş ve profilinize göz gezdirmiş olabilir mi? Bu tür düşünceler içerisinde iken yapacağınız ilk şey muhtemelen, arama motorlarında İnstagram profilime kim bakmış nasıl öğrenebilirim araması olacaktır.

İnstagram Profilime Kim Baktı

İnstagram Profiline Bakanlar Görülebilir Mi?

İnstagram takipçilerinin büyük çoğunluğu gönderilerin sahiplerini merak etmeden sadece içerikleri beğense de, bir bölüm kullanıcı yapılan paylaşımların sahiplerini merak ederek profillerini incelemektedir. Bu durumda hesap sahipleri profillerinin kimler tarafından incelenmiş olabileceğini merak eder. Diğer popüler uygulamalar da İnstagram da, gizlilik prensiplerine sıkı sıkıya bağlı olduğu için kullanıcıların büyük bölümü farklı yöntemler deneyerek profilime kim baktı sorusuna cevap arar. Peki, neredeyse şehir efsanesi haline gelmeye başlayan profile kimlerin baktığını öğrenmek mümkün şeklindeki ifadeler ne derece doğru? İnstagram profillerin kimlerin baktığını öğrenilebilir mi?

Bu konuda farklı spekülasyonlar yapılsa da Instagram profiline kimlerin baktığını anlayabileceğiniz bir uygulama henüz kullanılmıyor. Ancak İnstagram ticari hesaba sahip olan kullanıcılara bu yönde kısmen de olsa bir ayrıcalık tanıyor. Ticari hesap sahipleri profillerini ziyaret eden kullanıcı sayısını görebiliyor. Instagram kullanıma sunduğu bu uygulamayla ticari hesap sahiplerine son 7 gün içerisinde hesaplarına giren kişi sayısını göstermekle birlikte, isimlerini saklı tutuyor. Instagram üzerinden gerçekleşen veri akımının kimler tarafından yapıldığı bir ticari sır mantığıyla korunarak, bu konuda herhangi bir bilgi sızıntısı yapılmasına izin verilmiyor.

Instagram Profilime Kim Baktı

Profile Kimlerin Baktığını Gösteren Program ve Uygulamalar İşe Yarar Mı?

İnstagram profilime kim bakmış nasıl öğrenebilirim düşüncesinde olan birçok kullanıcı, bu yönde uygulamalar olduğunu mutlaka duymuştur. Ancak bu tür uygulamaları kullanarak profil kayıtlarına ulaşmak henüz mümkün görünmüyor. Bu yüzden özellikle İnstagram profilime kim baktı ücretsiz programlar kullanarak siz de profilinizde kim bakmış öğrenebilirsiniz diye paylaşım yapanları dikkate almamak gerekiyor.

Genellikle farklı amaçları gizlemek ve Instagram kullanıcılarından menfaat elde etmek için yapılan bu paylaşımlarla sonuç almak söz konusu bile değil. Bu sebeple profilinize bakanları göstereceğine dair vaatlerle yaklaşım gösteren ve ücret talep ederek sizi suistimal etmek isteyen kişilerden uzak durulması gerekiyor. Bazı kötü niyetli kişiler bu yolla kullanıcılarla yakınlık kurarak farklı amaçlar güttükleri hesap sahiplerini rahatsız edecek davranışlarda bulunarak kişilik haklarını hiçe sayan eylemlerde bulunabiliyor.

 

 

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir