Instagram Hikayeye Müzik Ekleme

Son yılların en popüler sosyal medya platformu olan Instagram, hikaye olarak adlandırılan 24 saat yayında kalan paylaşım sistemine müzik ekleme özelliği getirdi. Kullanıcıların en aktif kullandığı platform olan instagram, anlık çekebileceğiniz ya da geçmişte kaydettiğiniz video ve fotoğrafları paylaşmanızı sağlayan Hikayeler özelliği sayesinde birçok kullanıcıyı kendisine bağlamayı başardı. Peki, Instagram hikayeye müzik ekleme nasıl yapılıyor? Arkadaşlarıyla beğendiği parçaları paylaşmak isteyen kişilerin ne yapması gerekiyor?

Instagram Hikayeye Müzik Koyma

Instagram story ye müzik ekleme için uygulayabileceğiniz birkaç alternatif yöntem bulunuyor.

  • Yöntem 1; Doğrudan Çekim Yaparak Instagram Hikayede Müzik Paylaşma Nasıl Yapılır

Doğrudan instagram uygulamasını kullanarak müzik paylaşmak için yapılması gerekenler oldukça basit. Bunun için telefonunuzun müzik oynatıcısından paylaşmak istediğiniz parçayı açın. Daha sonra şarkının hangi alanını paylaşmak istiyorsanız 5-10 saniye kadar gerisinde müziği durdurun. Daha sonra instagram uygulamasını açın. Sol üstte yer alan “Kamera” butonuna basarak story yani hikaye paylaşma sayfasına gelin. Bu ekranda telefonunuzun (genellikle) alt bölümünden tutarak üste doğru çekin. Alt menü açıldığında müziği oynatabileceğiniz bir play tuşu yer alacaktır. Şarkı çalarken paylaşmak istediğiniz yer gelmeden 1 saniye kadar önce instagram üzerinden video kaydını başlatın. Bu işlem sonrasında kaydı durduğunuzda kaydedilmiş videoda müzikte yer alacaktır.

  • Yöntem 2; Halihazırda Çekmiş Olduğunuz Bir Videoya Müzik Ekleme

Galerinizde yer alan ve daha önce çekilmiş olan bir videoya müzik eklemek mi istiyorsunuz? Bunun için hem Android hem iOS platformlarında yer alan bir uygulamayı kullanabilirsiniz. Inshot ismini taşıyan uygulama sayesinde istediğiniz videonun üzerine müzik ekleyebilirsiniz. Uygulamayı indirmeniz ardından müzik eklemeye başlamak için uygulamayı açmalısınız.

Uygulama içerisinde yer alan “Video” simgesine bastığınız takdirde galerinizde yer alan videoların gösterildiği bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada düzenleme yapmak istediğiniz videonuzu seçerek ilerleyebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz videonun uzun olması halinde istediğiniz bölümü kırpma şansınızda bulunuyor. Videoyu kırpma işleminizin tamamlanması halinde “Müzik” simgesine dokunarak videonuza eklemek istediğiniz müziği belirleyebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak bu aşama sonrasında video çözünürlüğü ve ses yüksekliği derecelerini ayarlayabilirsiniz. Tüm düzenlemelerinizi tamamladığınızda sağ üstte “Kaydet” tuşuna basmanız yeterli. Bu yöntem sayesinde istersen Samsung ya da diğer Android cihazlarınızda kullanabilir isterseniz instagram hikaye müzik ekleme iphone cihazlarınızda yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir