Instagram Canlı Yayın Bildirimlerini Kapatma

Instagram her geçen gün kullanıcı sayısını artıran bir platformdur. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram bu yüzden yaptığı yenilikleri de artırmaya devam ediyor. Instagram’ın son eklediği yeniliklerden biriyse canlı yayın özelliğidir.

Canlı yayın özelliği sayesinde takipçilerinizle sohbet edebilir ve bulunduğunuz yerdeki anlık gelişmeleri onlara bildirebilirsiniz. Birisi canlı yayın açtığı zaman telefonunuza bildirim gelir. Fakat bu takip ettiği kişi sayısı fazla olan veya sürekli canlı yayın yapan kişilerin olduğu hesapta sorun olabilir. Bizde bu durumu düşünerek sizlere canlı yayın bildirimlerini nasıl kapatacağınızı anlatacağız.

İnstagram Bildirimleri Kapama

Instagram’dan gelen canlı yayın bildirimlerini kapatmak isteyen kişiler aşağıda verdiğimiz adımları takip ederek kolay bir şekilde bu bildirimleri kapatabilirler. Canlı yayın bildirimlerini kapatmak için takip etmeniz gereken adımları şu şekildedir:

-İlk olarak profilimizde sağ üst köşede yer alan Ayarlar bölümüne geliyoruz.

-Ayarlar bölümüne geldikten sonra karşımıza bir sayfa çıkacak. Bu sayfadan Bildirim Ayarları seçeneğine tıklıyoruz.

-Bildirim Ayarları’na tıkladıktan sonra karşımıza gelecek olan sekmeden Live Videos yada Canlı yayın sekmesi yazan bir bölüm olacak. Bu bölümü Kapalı olarak işaretliyoruz.

 

Yukarıda sizlere verdiğimiz adımları uygularsanız telefonunuza bir daha instagram canlı yayınlar hakkında bildirim gelmeyecektir. Gördüğünüz gibi işlemler oldukça basit. Bu işlemlerden sonra kim canlı yayın yaparsa yapsın size herhangi bir bildirim gelmez. Bildirimi açmak istediğiniz zaman yine aynı adımları takip ederek Açık seçeneğini işaretleyebilirsiniz. 

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir