iCloud Şifresi Nasıl Sıfırlanır?

Apple tarafından çalınan cihazların kullanımını kısıtlamak ve müşterilerinin güvenliğini arttırabilmek adına geliştirilen iCloud profillerinin şifreleri kullanıcılar tarafından zaman içerisinde unutulabiliyor. Peki, iCloud şifresi nasıl sıfırlanır? Unutmuş olduğunuz iCloud hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor ve şifresini bir türlü bulamıyorsanız panik yapmanıza gerek yok. Çünkü hesabınızın şifresini sıfırlamanız oldukça basit. Bunun yapmanız gereken birkaç işlem bulunmakta ve sonrasında yeni şifrenizi belirleyebilir ve hesabınıza rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.

icloud şifresi sıfırlama

Adım Adım iCloud Şifresi Sıfırlama

iCloud şifresi nasıl sıfırlanır diye merak eden takipçilerimiz için adım adım bir rehber oluşturduk. Bu adımları takip ederek hesabınızın şifresini birkaç dakika içerisinde sıfırlamanız ve yeni bir şifre belirlemeniz mümkün.

  • Adım 1 – Resmi Apple ID Sayfasını Ziyaret Edin

iCloud şifresi sıfırlama işlemlerimize başlamak adına ilk olarak Apple ID resmi internet sayfasını ziyaret etmemiz gerekiyor. Bunun için https://appleid.apple.com/ bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

  • Adım 2 – Parolanızı Mı Unuttunuz?

Yenilenen Apple ID arayüzü sizleri direkt olarak ekranın ortasında yer alan bir giriş alanıyla karşılayacak ve pek dikkat çekmemesine rağmen bu alanın hemen altında yer alan “Apple Kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz?” sorusuna tıklamanız gerekmektedir.

  • Adım 3 – Apple Kimliğiniz

Şifre sıfırlama işlemine başlamak adına ilk olarak Apple kimliğinizi sisteme belirtmelisiniz. Bu sayede sistem hangi hesap için sıfırlama talebi olduğunu anlayabilecek ve birkaç güvenlik sorusu yöneltecektir.

  • Adım 4 – Güvenlik Adımlarını Tamamlayın

İlgili Apple hesabının size ait olduğunu kanıtlayabilmek adına sistem tarafından size yöneltilecek soruları doğru bir şekilde yanıtlayarak sıfırlama işlemini gerçekleştirin. Hesabınıza bağlı bir cep telefonu numarası bulunuyor ise ilk olarak bu onayı geçmeli daha sonrasında ise E-posta ya da Güvenlik Soruları seçeneklerinden hangisi uygunsa tercih ederek ilgili yöntem ile güvenlik sorularını tamamlamaya devam etmelisiniz.

  • Adım 5 – E-posta ile iCloud Şifresi Sıfırlama

Eğer cep telefonu onayını tamamladıysanız sistem tarafından “E-posta ile kimlik doğrulama” ve “Güvenlik Sorularını Yanıtlayın” şeklinde seçenekler çıkacaktır. E-posta ile kimlik doğrulamayı tercih ederseniz Apple ID hesabınıza bağlı farklı bir e-posta tanımladıysanız bu e-posta adresinize bir mail gönderilecektir. (Örneğin; Gmail ya da Hotmail) İlgili yöntemle gönderilecek mail içerisinde yer alan bağlantıya tıklayarak şifrenizi sıfırlamayı tamamlayabilir ve yeni şifre belirleyebilirsiniz.

  • Adım 6 – Güvenlik Sorularını Yanıtlayarak iCloud Şifresi Nasıl Sıfırlanır

Eğer E-posta ile sıfırlamayı tercih etmediyseniz ve güvenlik sorularını hatırladığınızı düşünüyorsanız bu seçeneği tercih edebilirsiniz. Apple ID hesabınız oluşturulurken belirlemiş olduğunuz güvenlik sorulara doğru yanıtları girmeyi başarırsanız sistem sizi otomatik olarak şifre sıfırlama ekranına yönlendirecek ve yeni şifrenizi girmenizi isteyecektir.

iCloud Şifremi Unuttum Nasıl Açabilirim ?

iCloud şifresi nasıl sıfırlanır gibi soruların yanı sıra birçok takipçimiz “iCloud şifremi unuttum nasıl açabilirim?” gibi soruları da tarafımıza yöneltiyor. iCloud hesabınıza ait şifreyi unuttuğunuz takdirde hesabınıza tekrar erişim sağlayabilmeniz için yapılması gereken tek şey şifrenizi sıfırlamak olacaktır. iCloud şifresi sıfırlama işlemini nasıl yapacağınızı biraz önce açıklamıştık. Fakat sıfırlama yönteminde karşınıza çıkan güvenlik soruları ya da yedek e-posta gibi detaylara erişimini yok ya da hatırlamıyorsanız maalesef iCloud hesabınıza tekrar giriş yapmanız mümkün olmayacaktır.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir