Google Adsense Ban Kontrolü Nasıl Yapılır ?

Web site sahibi olan kişilerin en iyi para kazanç sağladığı sistem Google Adsense’dir.Her site açanın belkide ilk hedefi Adsense almaktır.Her şeyi google politikalarına uygun yaparlar bir hevesle.Ancak şöyle bir durum var ki eğer aldığınız domain düşmüş bir domainse Adsense banı olma ihtimali oldukça yüksek.

Eski sahibi yaptığı illegal paylaşımlardan, reklam yerleşiminiz hile içerirse bu sizin için belirli bir süre kazançlarınızın artmasını sağlayacak olsa da siteniz banlanmasına sebep olacaktır.Bir başka ban sebebi ise kendi reklamına tıklamak.

Google Adsense Ban Kontrol Etme

Domain almadan önce her zaman Adsense ban yemiş mi yememiş mi diye kontrol etmelisiniz.Eğer kontrol etmezseniz ilerde karşınıza çıkacak sorunlardan siz sorumlu olursunuz.Sonra adsense ban nasıl kaldırırlır diye araştırmalar yaparsınız ardından da Google ile uğraşırsınız.Tabi bunlara hiç gerek yok şimdi vereceğimiz site ile yüzde yüz güvenilir olan Adsense Banı Kontrol edebileceksiniz.

Ban kontrol sisteminin çalışma mantığını anlatayım kısaca:

  • Adsense Ban Kontrol için tıklayınız yazısına tıkladıktan sonra bu sitedeki kutucuğa kontrol yapmak istediğiniz sitenin linkini yapıştırınız biraz bekledikten sonra aşağıya ininiz eğer karşınıza reklam çıkıyorsa adsense banı yoktur, ancak boş bir sayfa ile karşılaştıysanız o Domain’in adsense banı mevcuttur.
  • Adsense Ban Kontrol için tıklayınız

Eğer Adsense banı var ise uzak durun o domainden 🙂 İlerde sıkıntı çekmemek için hiç bir banı olmayan bir domain alınız.Gerçekten ban kaldırma işi uzun iş çok başınızı ağrıtır.

NOT: Eğer sitenizin içeriği yetersiz olursa  Google tarafından siteniz banlanabilir.

Her şeyi kuralına göre yapın ve rahat rahat ilerleyin.

Bir Yorum

  1. hangi domaini sorguluyosam bos sayfa cıkıyo. uygulama çalışmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir