Facebook’da Beni Engelleyenleri Öğrenme

Facebook’da Beni Engelleyenleri Öğrenme adlı makalemizde dünyanın en büyük sosyal platformlarından birisi olan Facebook içerisinde kişilerin başka bir kullanıcı tarafından engellenip engellenmediğini nasıl öğrenebileceklerinden bahsederek akıllardaki soru işaretini ortadan kaldıracağız. Öncelikle kullanıcılar, herhangi bir nedenden dolayı bir kişiyi engelledi ise bunların listesine Ayarlar bölümünden rahatlıkla ulaşabilmekte. Sağ üst köşede yer alan Ayarlar penceresinden sol menü içerisinde “Engellemeler” bağlantısından rahatlıkla görebilmekteyiz. Bu yazımızdaki asıl konu başka bir kişinin Facebook’da Beni Engelleyenleri Öğrenme olduğunu ve bunu en kolay bir şekilde nasıl yapabileceğimizi anlatacağız. Tarayıcılar, bu konu üzerine bizlerin işlerine yarayacak oldukça güzel ve başarılı eklentiler oluşturduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan bahsedecek olursak;

Tarayıcı Eklentileri İle Facebook’da Beni Engelleyenleri Öğrenme

Google Chrome eklenti mağazası içerisinde kullanıcıların işlerine yarayabilecek binlerce eklenti bulunduğunu söyleyebiliriz. Facebook’da Beni Engelleyenleri Öğrenme üzerine araştırmalar yapan kişiler ilk olarak Google Chrome tarayıcısında eklenti mağazası araması yaparak mağazaya giriş yapmalıdır. Burada yer alan arama bölümüne yapacağınız “Fengel” eklentisini indirip kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Google tarayıcısı üzerinden Facebook’a giriş yapmanız durumunda bir kişinin profiline girdiğinizde kişinin profil isminin yanında “F” simgesini göreceksiniz. Bu simgeye tıklamanız durumunda kişi ile ilgili tüm ayrıntılar, sizi engelleyip engellemediğine dair bilgiler otomatik olarak aktarılacaktır. Bu eklentinin kullanıcılarına sunmuş olduğu özellikler sadece bu kadar ile de sınırlı kalmayıp ekstre olarak birçok işlem daha meydana getirebilmektedir.

Fengel Eklentisinin Özellikleri

  • Facebook üzerinden sizleri kimlerin engellediğini görebilme.
  • Facebook üzerinden sizleri arkadaşlık listesinden çıkaranları görme.
  • Engelleme yapan ya da sizleri arkadaşlık listesinden çıkaran kişilerin profillerini görüntüleyebilme, gizlenmiş olarak profilleri içerisinde yer alan resimleri görebilme.

Gibi özellikler Fengel eklentisinin kullanıcılarına sunmuş olduğu avantajlardan sadece birkaçıdır. Eklenti, hiçbir zaman kişilerin Facebook hesap bilgilerini istemeyerek tarayıcının arka planından işlevlerini yerine getirmektedir. Bu sayede aklınızda bir şüphe varsa ve Facebook’da Beni Engelleyenleri Öğrenme konusu üzerine araştırmalar yapıyorsanız bu eklenti sizlerin işinize oldukça yarayacaktır. Bu eklenti haricinde bazı uygulamaların da engellenen kişileri gösterdiğini söyleyebiliriz. Uygulamalar, kullanıcıların hesap bilgilerini istemeleri nedeni ile günümüzde çok fazla güvenilmemektedir.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir