En İyi Polisiye Romanlar

Kitaplar, insanlar tarafından üretilen en kutsal ürünler arasında yer almakta. Tarih boyunca yüzbinlerce yazar, milyonlarca eser üreterek insanların kitap okuma alışkanlığı elde etmelerine olanak sağlamıştır. Kitaplar, insanların hayal dünyasını geliştirerek farklı düşüncelere dalmalarına olanak sağlayan etmenler arasında yer almakta. Birçok kategoride yazılan içerikler her kesim tarafından kabul edilmemektedir. Bugün, bu yazımızda En İyi Polisiye Romanlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Olasılıksız – Adam Fawer

2005 yılında piyasalara sürülen Olasılıksız, son yılların en fazla okunan polisiye romanları arasında ilk sırada er almaktadır. Bilim kurgu tarzında hazırlanan kitap, olaylar arasındaki geçişi oldukça güzel yapmasından dolayı okuyucularını sürüklemekte olup bir çırpıda kitabı bitirmelerine olanak sağlamakta.

Siyah Kan – Jean-Christophe Grangé

Jean Christophe Grangei 2004 yılında piyasaya sürdüğü Siyah Kan romanı, tüm olayı daha ilk sayfada okuyucularına sunuyor. Katil dahil olmak üzere tüm ayrıntılara ilk sayfada ulaşabilen okuyucular, oldukça sürekliyici bir şekilde sayfalar arasında geçişler yapmaktadır.

Bab-ı Esrar – Ahmet Ümit

Polisiye alanında en güzel eserleri kaleme alan Ahmet Ümit, bu alanın önderleri arasında yer almaktadır. 2008 yılında raflarda yerini almaya başlayan Bab-ı Esrar kitabı, uzun yıllardır çözüme ulaşamayan bir cinayeti alarak aşk ve din temaları üzerinde işlemiştir. Kitap, aynı zamanda Şems ile Mevlana ile ilgili de oldukça güzel bilgiler vermektedir.

Akıl Oyunlarının Gölgesinde – Sherlock Holmes – Sir Arthur Conan Doyle

Polisiye ya da dedektiflik denildiği zaman dünya üzerinde birçok kişinin aklına ilk olarak Sherlock Holmes gelmekte. Sir Arthur Conan Dayle öyle bir karakter oluşturdu ki, seri olarak kaleme aldığı hikaye ve romanlarında esrarengiz cinayetler ve kurgu dolu olayların çözümünü okuyucuları ile paylaşmıştır.

Ejderha Dövmeli Kız – Stieg Larsson

Dünya üzerinde en çok okunan polisiye romanları içerisinde Stieg Larsson tarafından kaleme alınan Ejderha Dövmeli Kız kitabının da yer aldığını görmekteyiz. 41 ülkede satış rakamı kıran kitap, birçok kişi tarafından saatli bomba, doyurucu kitap olarak gösterilmekte. Ejderha Dövmeli Kız, mükemmel kurgusu ve ektili anlatımları ile muhakkak olunması gereken kitaplar arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir