En İyi İnternet Hızı Ölçme Siteleri

İnternet Hızı Ölçme Siteleri genel olarak birçok kişinin internet hızından şikayetçi olma durumunda iken kullandığı araçlar arasında yer almakta. Ülkemizde bulunan altyapı maalesef ki her kullanıcının eşit şartlar altında bağlantı kurmasının önüne geçmekte. Adil Kullanım kotası ve farklı bağlantı hızları adı altında satılan internetler maalesef ki verilen taahhütlerin karşılanamamasına neden olmakta. Eğer sürekli olarak bağlantı hızınızda yavaşlamalar meydana geliyorsa yazımız içerisinde bulunan İnternet Hızı Ölçme Siteleri ile internet hızınızı kolaylıkla ölçebilirsiniz. Ölçüm sonrası internet hızınızı yeterli bulmazsanız müşteri hizmetlerini arayabilir ve hızınızı yavaşlatan etkenleri öğrenebilirsiniz.

Speedtest (Ookla)

Genel olarak dünya üzerindeki birçok kişinin internet hızı ölçmek için kullandığı platformun Speedtest olduğunu söyleyebiliriz. Hatta birçok internet sağlayıcısı firmanın dahi bu hizmeti internet sitelerine ekleyerek kullanıcılarına ölçüm yapabilmelerine olanak sağlamakta. Yapılan ölçümler sırasında bölgenizdeki internet hakkında ayrıntılı bilgi vererek indirme ve yükleme hızınız ile ilgili ayrıntıları sunar.

Bandwidth Place

Bu platformun en güzel özellikleri arasında doğru ping ölçümü yapabilmesidir. Birçok internet kullanıcısı tepkime – yanıt süresinin uzaması nedeni ile bağlantı sorunları yaşarlar. Ping testi ile beraber standart bir şekilde internet hız ölçümü yaparak upload ve download hızları hakkında bilgiler verebiliyor.

CNeT

Piyasa içerisindeki En İyi İnternet Hızı Ölçme Siteleri arasında yer alan cnet, hizmetlerini tüm kullanıcılar için eşit şekilde sunmaya çalışmaktadır. Ölçüm yapmak için öncelikle bulunduğunuz bölge lokasyonunu seçerek bağlantınızı test ettiriyorsunuz. Diğer hız ölçüm testi yapan internet sitelerine göre işlem hızı gerçekten çok uzun sürmektedir. Aynı zamanda bu platformdan sadece download testi yapabilirsiniz.

Speed Check

Diğer hız ölçüm testi yapan internet siteleri alt yapı üzerine gönderdikleri yüksek orandaki trafik ile ölçüm gerçekleştirirken Speed Check sitesinin java eklentisi kullanarak ölçüm yaptığını söyleyebiliriz. Bu platformdan hız testi yapabilmek için öncelikle Java yüklemeniz gerektiğini belirtmek istiyoruz. Eklenti ile ölçüm yapmasına karşın sonuçları bir hayli gerçekçidir.

SpeedOf.me

En İyi İnternet Hızı Ölçme Siteleri arasında yer alan speedof.me, HTML5 alt yapısını kullanmasından dolayı akıllı telefonlar dahil olmak üzere birçok sistemde kullanılabilmektedir. Bu platform, hız testinin yanı sıra belirli boyutlardaki dosyaları ne kadar sürede indirebileceğinizi de gösterebilmekte.

Comparitech.com 

İnternet hızını ölçmek için kullanabileceğiniz basit arayüze sahip olan bir site. Aldığı bağışlarla hizmet vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir