En iyi 10 Türk Twitch Yayıncıları

En İyi 10 Türk Yayıncı

Oyun dünyasının her geçen gün profesyonel bir hal kazanması ile birlikte birçok kişi oyun oynarken muhabbetler ederek belirli bir kitle toplayamaya başlamışlardır. Açılan canlı yayınlar üzerinden maddi destek alan kişiler, oyun dünyasından gelir elde etmelerinden dolayı tam zamanlı olarak bu alanda çalışmalara başlamışlardır. Listemiz içerisinde En iyi 10 Türk Twitch Yayıncıları hakkında bilgiler vererek kişilerin ne kadar takipçi sayısılarına sahip olduklarına bakacağız. Listemiz 10. sıradan başlayarak ilerleyecektir.

10-yokbeolm

Güneş bey lakabı ile tanınan yokbeolm, 219.191 takipçi sayısı ile listemizin 10. sırasında yer almaktadır. Genel olarak belirli bir oyun üzerine yönelmeyen yokbeolm, karışık olarak oyunlar oynayarak seyircileri ile sohbet etmeye çalışmaktadır.

9-oxichampion

2012 yılından bu yana Twitch üzerinden yayınlar gerçekleştiren oxichampion, toplamda 250.314 takipçi sayısına sahiptir. Gerçek adı Kerem Bahadır Şeren olan yayıncımız, ülkemizdeki en iyiler arasında yer almakta.

8-thaldrinlol

Berke Demir olarak karşımıza çıkan thaldrinlol twitch içerisinde toplam 257.202 takipçi sayısına sahiptir. Yaklaşık 4 yıldan beri League Of Legends oynayan thaldrinlol, oyunculuğu profesyonelliğe çevirerek Fenerbahçe E-Spor kulübüne transfer olmayı başaran isimler arasında yer almakta.

7-dkoseoglu

Lisetemiz içerisindeki tek kadın yayıncı olan dkoseoglu, 294.826 takipçi sayısına sahiptir. Aktif olarak düzenli yayınlar açmasa da müsait olduğu zamanlarda League Of Legends ve CS:GO oyunları oynayarak takipçileri ile güzel vakitler geçirmektedir.

6-levo

Canlı yayınlardaki muhabbetleri ve sıra dışı oyun yapısı ile ön plana çıkan levo, Legague Of Legends oyunu oynadığı zaman yayını 500,000 kişiden fazla izlenmekte. Şu an ki takipçi sayısı 352.411 olduğunu da ekleyelim.

5-pintipanda

Twitch içerisinde gerçek anlamda içerik üreten kişilerden birisi olan pintipanda, samimi yaklaşımı, muhteşem ses yapısı ile platformun en renkli kişileri arasında yer almakta. Şu an ki takipçi sayısının 381.589 olduğunu da ekleyelim.

4-wtcnn

Gerçek ismi Ferit Farakaya olan wtcnn oyun dünyasına ilk olarak LOL ile başlamış, şu an da birçok oyunu profesyonel bir şekilde oynayabilir hale gelmiştir. Günlük olarak açtığı yayınlar sayesinde takipçi sayısını 482.335’e yükselmiştir.

3-unlostv

Cantuğ özsoy, Eskişehirde yaşayan bir mühendislik öğrencisi idi. Çocukluğundan beri oynadığı Counter Strike oyununda kendisini geliştiren unlostv, Twitch üzerinde CS:GO videoları, kasa açmaları videoları çekerek 536.507 takipçi kitlesine ulaşmıştır.

2-jahrein

Listemizin ikinci sırasında yer alan jahrein, 641.221 takipçi sayısı ile en popüler yayıncılar arasında çoğu zaman ilk sırada gösterilmektedir. Almanya’da yaşayan Ahmet Sonuç, Türkçe’yi unutmamak adına girdiği oyun sektörü içerisinde oldukça iyi yükselmiş, gelirini bu alandan kazanmaya başlamıştır.

1-zeeoon

zeeoon olarak bildiğimiz Necati Açay aslında 20 yaşında genç bir arkadaşımızdır. Birçk oyunda göstermiş olduğu başarı ve muhabbeti ile Twitch tarihi içerisinde en çok takipçisi bulunan Türk olarak listemizin ilk sırasında yer almakta. 679.106 takipçi sayısı bulunan zeeoon, başarısını her geçen gün artırmaya devam etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir