En Etkili 5 Pazarlama Tekniği

1- Upsell tekniği

Bir Kampanya’nın daha üst çeşidi ile değiştirme anlamında kullanılan terimdir. Örneğin Türk Telekom’da 12 ay taahhütlü 1 GB kotalı internet kampanyasından faydalanıyor olabilirsiniz. Gidip ” benim taahhüdüm vardı ama ben bunu 4gb yapmak istiyorum” derseniz işte bu onlar açısından bir upsell olur. Tam tersi içinse downsell kelimesi kullanılır.

En Etkili 5 Pazarlama Tekniği

2- Reklam 

Reklam bir ürün için olmasa olmazdır. Reklamın amacı bu ürünü gördüm ve urun u gidip alalım değil de biz büyük bir firmayız ve kaliteliyiz imajını verir. Ne kadar pahalı reklam o kadar kalite de demektir. En güzel yapılabilecek reklamlar da televizyon reklamlarıdır. Çünkü Türkiye’de televizyon seyretme alışkanlığı fazla olduğu için kitlelere daha çabuk ulaşılabilir.

3- Broşür dağıtımı

İnsanlara geçiş esnasında verilen şirketi veya ürünğ özetleyen bir kâğıttır. İnsanlara reklam izletmek ten daha kolaydır çünkü hem kısa yazılar dikkat çeker hemde kasti bir şekilde bir yere gidip almak zorunda kalmazlar işlerinin arasında verip daha sonra bu bilgileri okuyup şirket veya ürün hakkında bilgi edinir.

4- Hitap eden kitlenin huyuna uymak

Hitap ettiğiniz kitlenin ne istediğini bilmek bu satış tekniğinin temelini oluşturur. Hitap ettiğiniz kitlenin ne istediğini bilemeseniz bu tekniği gerçekleştiremezsiniz. Gerçekleştirdiğiniz zaman da yapmanız gereken urunun sade en çarpıcı ve urunu kullanacak kişilerde ne istediğini bildikten sonra urun daha net ve hızlı bir şekilde pazarlanır.

5- Farklı bölgelerde satış yapımı

Farklı bölgelerde satış yaptığınız zaman hangi bölgede daha çok sattıysanız o bölgeye yoğunlaşmanızı sağlar. Ve her bölgede başarılı olursanız adınızı farklı bölgelerdeki elemanlarınız ile daha çabuk duyurursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir