Dubai İşçi Alımı 2021

Dubai işçi alımı konusu, yurtdışında çalışarak hayatlarına farklılık getirmek isteyen herkesin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Ülkemizden neredeyse her yıl binlerce kişi Dubai’ye gitmek için iş başvurusunda bulunarak ülkenin zenginliği ve ferahlılığından kendi payına düşenleri almak istemektedir. Yapı olarak oldukça zengin, lüks tüketimin oldukça fazla olduğu ülkeler arasında yer alan Dubai, her geçen gün yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından ziyaret edilerek birçok farklı iş kolu oluşturulmakta. Arap milletinin ülkemize olan ilgisi ve merakları nedeni ile her yıl ülkemize gelerek buradan binlerce kişiyi işçi olarak götürdükleri görülmüştür. Bölgede bulunan şirketler, kalıcı ya da dönemlik ilanlarda bulunarak ya işçi sınıfı ya da alanında profesyonel kişileri bir araya getirmeye çalışmaktalar.

Başta mühendis olmak üzere mimar, tekniker ve işçi alımları yapan Dubai, her sektörden iş gücü temin edebilecek kadar geniş bir iş hacmine sahiptir. Şirketler, genel olarak alımları ülkemiz içerisindeki kariyer sitelerinden temin etmeye çalışmaktadır. Belirli kriterlere göre başvuruları inceleyen şirketler, anlaşmaya vardıkları personellerin vize ve pasaport ve çalışma izinlerini halletmeye çalışmaktadır.

Dubai’de Çalışma Şartları

Dubai için vize ve çalışma izninin zor alındığını belirten bazı kişiler oldukça yanılmaktadır. Şirketlerin referansı ile beraber en geç 15 gün içerisinde vize ve çalışma izinleri çıkmaktadır. İşçiler başta olmak üzere her alanda çalışan kişilerin özel haklarının bulunduğu, mesai kavramının kesinlikle çiğnemeyerek hak ettikleri ücretleri aldığını söyleyebiliriz. Çalışanlar, hafta sonları çalıştırılmadığı gibi belirli aralıklarla dinlenme izinlerine çıkararak vücutların tahrip olmamalarını sağlarlar.

Hangi Sektörler Popüler?

Dubai içerisine çalışmak isteyen kişilerin merak ettikleri en büyük unsurlardan birisi de ülke içerisinde hangi sektörlerin popüler olduğudur. Popüler sektörlerin kendilerine uyup uymadığını gözlemleyen İşçi adayları kararlarını verilerine göre belirlemektedirler. Ülke içerisinde en önemli sektörler arasında İnşaat, Bilişim ve Gıda gibi sektörlerin olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber Tekstil, Kozmetik gibi alanlarda da popülerlik başlamış durumda. Şirketler, bünyelerinde çalışacak kişileri ya kalifiyesiz olarak sadece işçi sınıfı üzerinden ya da profesyonel olarak alanlarındaki uzman kişilerden almaktadırlar.

Dubai’de Çalışan Maaşları

Bu konu hakkında kimselere yanlış bilgiler vermek istemiyoruz. Her yıl çalışanlara ödenen maaşlar değişmekte olup kişilerin geçmiş deneyimlerine göre değişiklik gösterdiğini de hatırlatmak isteriz. Şirketler, çalışanların en hak ettikleri ücretler üzerinden maaş verdiklerini hatırlatmak isteriz.

4 Yorum

  1. Selam ben 20 senelik alci boya ve alci matik ustasiyim ekibim var

  2. Kasaplık yapıyorum deneyimliyim Katar’da çalışmak istiyorum

  3. 22 yıllık elektronik ustasıyım kart tv monitör tamiri yapıyorum yurddışında çalışmak istiyorum.

  4. Mermer montaj ustasıyım 20 yıllık tecrübeye sahibim. Fayans döşeme işiylede uğraşıyorum.
    Yurt dışında çalışmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir