Cin Fiyatları 2021 Güncel

Cin fiyatları belirlenirken KDV ve ÖTV oranları büyük öneme sahiptir. Kısa süreli aralıklarla yapılan zamlar sebebiyle son dönemlerde yeniden artan fiyatlar sebebiyle cin fiyatlarının satışında eskiye oranla %2,5 ila 3 arasında bir artış gerçekleşmiş bulunmaktadır. En fazla tercih edilen cin markaları üzerinden yaptığımız araştırma yazımızda cin markaları hakkında bilgi verirken, güncel fiyatlarla da ilgili bilgi paylaşımı yapacağız. Hollanda’da 16 yüzyılda ilaç olarak üretilmeye başlayan Gin (cin) içeriğinde ardıç meyvesi içeriği barındırmaktadır. Hollanda menşeili bir içki olmasına rağmen İngiltere’de daha popüler bir alkollü içecek olarak tercih edilmektedir.

Cin Fiyatları

Bazı cinlerin yapımında 50 den fazla bitki kullanılmakla birlikte genellikle Anason, melekotu, Tarçın, Kişniş, Meyankökü, Rezene ve Turunç kabukları ile yapılan çeşitleri tahılla birlikte damıtılmaktadır. Ülkemizde daha çok gençlerin tercih ettiği Cin, renksiz bir içecek olduğu için her ortamda içilebilmektedir.

Tekel Cin Fiyatları

Cin Fiyatları

Türkiye’de 1946 yılında başlayan cin üretimi, kendine özgü tat ve kokusuyla tanınır. %40 alkol oranına sahip bulunan yerli cin, piyasada 35 ve 70’lik şişelerde satışa sunulmaktadır. Ardıç tohumlarının aromalı bitkilerle harmanlanması sonucunda üretilen yerli içkimiz, geleneksel yöntemlere bağlı kalınarak üretilmektedir. Yemek öncesi içildiğinde hoş vakitler yaşatan Tekel Cin, renksiz ve kokusuz olması sebebiyle günün her saati içilebilmektedir. 35 cl şişelerde 68,00 TL fiyattan satışa sunulan cinin 70 cl şişelerde satışa sunulan çeşidi ise 118,00 TL fiyata sahiptir.

Gordon’s Dry Cin Fiyatı

Gordon S Dry Cin

İngiltere’de 19. yüzyıl sonlarından beri en fazla tüketilen cin markası Gordon’dur. İçeriğindeki Ardıç ağacının baskın kokusunu kişniş otuyla dengeleyen Gordon’s cin, Turunçgiller ve baharat tadına sahiptir.  Alkol derecesi %43 olan Gordon’s pott stil denilen bakır imbiklerden distile edilerek üretilmektedir. 35 cl şişelerde satışa sunulan Gordon’s 75,50 TL, 70 cl şişelerde satılan Gordon’s ise 139,00 TL fiyata sahiptir.

Tanqueray Cin Fiyatı

Tanqueray Cin Fiyati

İngiltere’de 1830 yılından beri üretilen Tanqueray marka cin, lüx İngiliz cini olarak tanınır. Yüksek kaliteli İngiliz buğdayı kullanılarak imal edilen içki, 4 kez damıtıldıktan sonra şişelenmektedir. Saf, kuru ve çok iyi dengelenmiş yumuşak bir lezzete sahip olan Tanqueray cinin alkol derecesi %43,3’dür. 70 cl’lik şişelerde satışa sunulan şişede 190 TL fiyattan satılırken, yine 70 cl şişede satılan Tanqueray No 10 markasının satış fiyatı 315,00 TL ‘dir.

Bombay Cin Fiyatı

Bombay Cin Fiyatı

Kendisine ait bir distile yöntemine sahip bulunan Bombay cin, diğer cinlerin üretimlerinden farklı olarak herhangi bir içki çeşidi veya bitkilerle kaynatılmaz. Bombay cinin bir diğer özelliği de, 3 kez distile edilmiş %100 doğal tahılların kullanılmasıyla ve saf su kullanılmak suretiyle üretiliyor olmasıdır. Alkol derecesi %40 olan Bombay cin 100 cl şişelerde Bombay Sapphire markasıyla 240,00 TL fiyatla alkol severlere satışa sunulmaktadır.

Güncel Cin Fiyatı

Sitemizde vermiş olduğumuz Cin fiyatları 5 mayıs itibariyle güncellenmiştir. Listede olmayan markalar için bizimle yorum kısmından iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir