Cevşen Kolye Yapımı

Birçok kadın cevşen kolye yapmak istiyor. Fakat bu konuda başarısız sonuçlar alıyor. Hazır satılan takılar yerine kendi yaptığı takıları kullanmak isteyen kadınlar ise bu konuda daha fazla problem yaşıyor.

Hazır takıların her zaman aynı model olması kadınların en büyük sorunlarından birisidir. Özellikle takılarının eşsiz olmasını isteyen kadınlar için. Bazı kadınlar bu konuda kendilerini geliştirdiler ve artık kendi takılarını tasarlayıp yapmaya başladılar. Eğer sizler hala takı yapmaya başlamadıysanız, en kısa sürede başlayabilirsiniz. Çünkü gerçekten güzel bir hobi.

Cevşen yapma konusunda internette birçok video bulabilirsiniz. Aynı zamanda çok fazla modelde var. Bunlar arasında beğendiklerinizi yaparak cevşen kolye yapma konusunda ufak adımlar atabilirsiniz. Bazıları tek yüz şeklinde cevşen yaparken bazıları yaptığı cevşeni iki yüz şeklinde yapıyor. Sonrasında bu yüzleri birleştirerek içine dua koyuyor. Bunlardan hangisini yapacağınız size kalmış bir durumdur. Dediğimiz gibi YouTube gibi sitelerde bu konuda çok fazla örnek bulabilirsiniz.

Elde yapılmış cevşen gerçekten diğerlerine göre çok farklı duruyor. Aynı zamanda boncuklarla yapıldığı için cevşen olduğu da pek belli olmuyor diyebiliriz. Cevşen yaparken kullanabileceğiniz ve ihtiyacınız olan malzemeler şu şekildedir:

-6 mm boyutunda kristal boncuk

-11 / 0 miyuki delika veya kum boncuk

-Naylon ip (isterseniz oya ipi tercih edebilirsiniz.)

-Kum boncuk iğnesi

Cevşeniniz hangi renk olmasını istiyorsanız boncuklarınızın rengini ona göre seçebilirsiniz. Aynı zamanda modele göre boncuklar değişebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir