Buhar Kazanlı Ütü Tavsiyesi

Buhar kazanlı ütü satın almayı düşünüyor fakat hangi modeli tercih etmeniz gerektiği ve nelere dikkat etmeniz gerektiği gibi konularda kafanız mı karışık? Gerekli araştırmalar yapılarak doğru seçilmiş bir buhar kazanlı ütü, kıyafetlerinizin üzerinde herhangi bir çizik dahi kalmadan ütülenmesini sağlar. Yüksek buhar gücü sayesinde kullanıcıya büyük oranda zaman kazandıracak bu ütüler standart bir ütüye oranla çok daha iyi bir performans sunmaktadır. Daha hızlı ve kısa sürede tüm kıyafetlerinizi ütülemek istiyorsanız tek ihtiyacınız kaliteli bir buhar kazanlı ütü tavsiyesi.

Bir kesim ütü yapmaktan zevk alırken bir kesim ise ütüden nefret ediyor diyebiliriz. Bu nedenle ütü yapanlar dünya genelinde 2 farklı gruba ayrılıyor diyebiliriz. Kuşkusuz bunlardan ilki düzenli bir şekilde ütülerini yapan kesim olurken diğer kesim ise kıyafetlerini biriktirmeyi seven ve tek seferde ütü derdinden kurtulmak isteyenler. Hangi tarafı seçerseniz seçin doğru ve kaliteli bir ütü kullanarak ütü yapmak her zaman daha zevkli olacaktır. Eğer ikinci grup yani biriktirip toplu bir halde ütü yapan kesime giriyorsanız buhar kazanlı ütü ile işinizi çok daha kolay ve hızlı yapabileceğinizi belirtmek isteriz. Ütünüzü seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar ve detaylar bulunuyor. İşte ihtiyacınız olan detaylar;

Buhar Kazanlı Ütü Nasıl Seçilir?

Kıyafetlerinizi ütülerken kırışıklıkların bazı durumlarda açıldığını fark ediyor musunuz? Bu durumun yaşanmasında başrol buhardır. Buhar kazanlı bir ütü aldığınızda bu ürünlerin çalışma mantığının tamamen buharın basınç ve gücüne dayalı olduğunu anlayacaksınız. Bunun yanı sıra eğer bir buhar kazanlı ütü tercihinde bulunacaksanız dikkat etmeniz gereken 4 nokta yer alıyor.

  • Ütünüzün gücünü belirten yani buhar basıncı bilgisi,
  • Ütü modelinin tek püskürtmede uygulamış olduğu sabit buhar miktarı,
  • Ütünün ek püskürtme esnasında uygulamış olduğu şok buhar miktarı,
  • Su haznesinin ne kadar büyük olduğu.

Çoğu zaman buhar kazanlı ütülerde su haznesi oldukça fazladır. Bu nedenle kırışık olan kıyafetlerinizi çok daha hızlı ve kolay bir şekilde açacaktırlar. Bu sayede kıyafetinizin kumaşında yıpranmaların daha a yaşanmasını sağlayacaktır.

Buhar Kazanlı Ütü Tavsiyesi

Yazımızı sonlandırmadan önce dikkat etmeniz gereken noktaları sizlerle paylaştık ve son olarak sizlere birkaç ütü model tavsiyesinde bulunacağız. Eğer karar vermekte zorlanıyor veya olaydan çok uzaksanız direkt tavsiye modellerimizi inceleyebilir ve size uygun olanı alabilirsiniz.

  • PHILIPS

PHILIPS markasının üretmiş olduğu “GC9682/80 Elite Plus” isimli modeli gerçekten oldukça başarılı. Tasarımının yanı sıra teknolojik anlamda sunmuş olduğu özellikler ile de kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor.

  • TEFAL

TEFAL, akıllı kontrol teknolojisiyle birlikte bizleri karşılayan “GV9071 Care” model ürünüyle oldukça iyi bir buhar kazanlı ütü sunuyor. Teknolojisi sayesinde her türlü kumaşınıza uygun tek bir dokunuşta mükemmel bir ütüleme sunuyor.

  • ARZUM

ARZUM, hızlı başlama özelliği bulunan “AR686 Ironforce” modeliyle yalnızca 2 dakika da hazır hale geliyor. Ütüleme için kısıtlı vaktiniz bulunuyor ve hızlıca başlamanız gerekiyorsa oldukça iyi bir seçim. Ayrıca ütü sırasında su haznesini çıkarıp tekrar doldurma şansınız bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir