BTK İzinsiz SMS ve Mail Gönderim Şikayeti

Şirket, firma ya da ufak işletmeler, işleyişlerini büyütmek, kısa sürede istedikleri konumlara gelebilmek amacı ile sürekli reklam yapma ihtiyacına girerler. Reklamlar, hem marka bilinirliğini artırma hem de kısa sürede yüksek oranda satış yapmaya olanak sağlarken büyük oranda da gider meydana getirmektedir. Bu durumundan dolayı en ucuz reklam yönteminimim ülkedeki kullanıcılara SMS ve Mail göndermek olduğunu düşünen firmalar, bu sayede hem istedikleri kişilere doğrudan ulaşabilmekte hem de ufak miktarda reklam bütçeleri ile hedefledikleri gelirlere ulaşabilmekte. Telefonlarına gün içerisinde onlarca mesaj geldiğini dile getiren GSM kullanıcıları, devletin bu olaya kesin bir şekilde el atmasını istemiştir. Geçtiğimiz yıl alınan kararlara göre;

Kişilerden izin almadan hiçbir firmanın SMS ya da Mail üzerinden reklam mesajları göndermeleri yasaklanmıştır. Aksi bir durum olması durumunda ise ilgi firma ve şirketler hakkında süreçler başlatılacak olup ciddi para cezalarının kesileceği ifade ediliyor. Alınan kararlar sonrasında halen SMS ya da Mail alıyorsanız BTK İzinsiz SMS ve Mail Gönderim Şikayeti yapmanız gerekmektedir. BTK GSM firmaları ile yaptıkları görüşmelerde bu tür mesajları mümkün olduğunca göndermemelerini, kurala uygun davranış sergilenilmemesi durumunda onların da ceza alacağı ifade edilmiştir. Sürekli olarak taciz derecesine varan SMS’ler sonucunda hizmete alınan BTK İzinsiz SMS ve Mail Gönderim Şikayeti birçok kurumun yüksek oranda cezalar yemesine neden olmuştur.

Şikayetler Nereye Yapılır?

Mail konusunda yapılacak birşeyin olmadığını baştan dile getirelim. BTK, mail konusunun global bir konu olduğunu, bu konuda idari tedbir almanın imkansız olduğundan bahsetmektedir. SMS konusunda katı kuralların olduğunu, bu konuda sıkıntı yaşayanların aşağıdaki bağlantı adreslerinden şikayetlerini gönderebilecekleri ifade edilmektedir.

: BU Bağlantı adresinden şikayetler iletilebilmektedir.

BTK Online Şikayet Bildiri Servisi: BU bağlantı adresinden ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz 2 internet adresi BTK İzinsiz SMS ve Mail Gönderim Şikayeti konusundaki sıkıntılarınızı çözecektir. Bununla beraber ilgili GSM operatör firması ile de görüşerek bu sıkıntılar hakkında bilgi verebilir, bu tür mesajlar almak istemediğinizi dile getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir