Bluetooth Kulaklık Tavsiyeleri

Son yılların en popüler ürünlerinden birisi kuşkusuz Bluetooth kulaklıklar. Birçok telefon üreticisinin kulaklık girişini kaldırmaya başlamasıyla birlikte daha da popüler bir hale gelmeye başlayan bu ürünler giderek küçülmeleriyle birlikte muazzam bir ses kalitesi sunmayı da başarıyor. Her bütçeye uygun bir modelin üretildiği son zamanlarda tüketiciler hangi ürünü seçecekleri konusunda ufak bir yardıma ihtiyaç duyabiliyor. Hal böyle olunca sizler için geniş çaplı ürün ve özellik karşılaştırması yaparak bir liste oluşturmaya karar verdik. İhtiyacınıza uygun bluetooth kulaklık tavsiyeleri için yazımızı okumaya devam edin. Bluetooth kulaküstü kulaklık tavsiye ürünlerinin de yer alacağı bu liste aynı zamanda spor yaparken tercih edebileceğiniz en başarılı ürünlere kadar geniş kapsamlı bir liste sizleri bekliyor.

Bluetooth Kulaklık Tavsiye 2020

Birçok kişinin canını bir hayli sıkan kablo karmaşasının ortadan kalkmaya başladığı bluetooth kulaklık modelleri sayesinde cep telefonunuz odanın diğer ucunda dururken bile rahatlıkla görüşme ve müzik dinleme keyfinizi sürdürmeniz mümkün. Bunun yanı sıra yolda yürürken kıyafetinize ve sağa sola dolanan kablolardan da kurtulabilir ve rahatça yürümenize odaklanabilirsiniz. Seçebileceğiniz en popüler 2 kulaklık cinsi ise “Bluetooth kulak içi kulaklıklar” ve “Bluetooth kulaküstü kulaklık” modelleri yer alıyor. Kişisel zevkler ve kullanım amacına göre genellikle tercihler yapılıyor. Bir bluetooth kulaklık seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar ise şunlar;

  • Kulaklığın üretimi sırasında kullanılmış olan malzemenin kalitesi,
  • Kulaklığın sunmuş olduğu ses yüksekliği ve kalitesi,
  • Kulaklığın vaat ettiği kullanım süresi (bataryalı malum),
  • Kulaklığın arkasındaki marka. Evet bu madde birçoğunuz için “ne alaka?” gibi bir soruyu oluşturmuş olabilir fakat son zamanlarda Apple Airpods ile oldukça popüler hale gelen ve hiçbir kablo bulundurmayan ufacık kulaklıklar kulağınızın dibinde bir pil / batarya bulunduruyor olmaları sebebiyle sahte ve kalitesiz malzeme kullanan bilinmeyen markaların ürünlerinin patlaması halinde karşınıza alabileceğiniz bir kişi bulunmamasının yanı sıra yüksek ihtimalle uzun kullanımda bu tarz sorunlar yaşatabilecektir. Bu neden kaliteli ve orijinal malzemeler kullanılan kaliteli bilindik markalar bu riskin farkında olarak üretimlerini gerçekleştirecektir.
  • Kulaklığın kullanım amacı.

bluetooth kulaklık tavsiye 2019

Bluetooth Kulaküstü Kulaklık Tavsiye

Kulaküstü kulaklık modelleri çoğunlukla müzik dinlemek ve bilgisayar ile bağlantılı olarak kullanılmak için daha ideal ürünler olmasına rağmen cep telefonları ile kullanımı da giderek yaygınlaşmaktadır. Listemize tahminimizce hepinizin yakından tanıdığı bir markayla başlayacağız ve toplamda 3 model paylaşacağız.

Evet, dünyaca ünlü JBL markasına ait bu ürün yaklaşık olarak (28 Ocak 2019 tarihinde) 350 TL’lik bir etikete sahip. Vatanbilgisayar ve Teknosa gibi marketlerin yanı sıra internette daha uygun fiyata bulabileceğiniz bu ürün güçlü bir bas sunmasının yanı sıra 11 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. Oldukça hafif ve rahat bir kullanıma sahip olan ürün uzun süre bilgisayar başında oyun oynayan ya da saatlerce müzik dinleyeceğiniz bir yolculuk sırasında size kendisini unutturacaktır.

Tam dolu şarjıyla 18 saate kadar kullanım sunabilen bu ürün iş, okul ve spor esnasında kullanım için oldukça uygun. Aynı zamanda çift telefon bağlantısına dahi izin veren bu kulaklık ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayacak. Oldukça başarılı bir izolasyona sahip ürün dışarıdan gelecek birçok sesi rahatlıkla kesmeyi başarıyor. Müzik ve görüşmeleriniz sırasında bir kesinti yaşamadan yüksek ses kalitesiyle dilediğinizi yapabilirsiniz. Yaklaşık olarak 380 TL bir fiyat etiketine sahip Hepsiburada gibi internet siteleri üzerinde rahatlıkla bulunabilir popüler bir modeldir.

Tahmin ediyorum ki birçoğunuzun Sony kalitesinden haberi vardır. Toplamda 20 saate kadar kesintisiz müzik dinleme fırsatı sunan bu model eller serbest modu sayesinde mikrofon üzerinden birçok sesli yanıt komutunu uygulamanıza imkan tanıyor. 250 TL bir fiyat etiketine sahip olan ürünü fiziksel Vatanbilgisayar gibi teknoloji mağazalarında bulabileceğiniz gibi internet üzerinde daha uygun bir fiyata yakalama fırsatınızda bulunuyor.

Bluetooth Kulakiçi Kulaklık Tavsiye

Yolculuklarımda müzik dinlemeyi seviyorum, bu esnada bana eşlik etmesi ve müzik dinlemek için bluetooth kulaklık tavsiye 2019 için güncel ürünlere ihtiyacım var diyorsanız bu liste dikkatinizi çekecektir.

Yine bir JBL modeliyle listemize giriş yapmak istedik. JBL’in uygun fiyatlı en popüler bluetooth kulakiçi kulaklık modeli olan T110BT şuana kadar bu modeli kullanan birçok kişiyi memnun etmeyi başarmış durumda. Şahsen bir süre deneme fırsatı bulduğum ürün oldukça kaliteli bir sese sahip aynı zamanda yüksek ses verebildiğinin de altını çizmekte fayda var. Dışarıdan gelen sesleri kesme konusunda da JBL kalitesini yansıtmış diyebilirim. Ortalama 270 TL fiyat etiketine sahip olan ürün fiziksel teknoloji ürünleri satan mağazalarda kolaylıkla bulunabilir. Yalnız belirtmekte fayda var bu model bluetooth özelliğe sahip fakat tam anlamıyla kablosuz olduğunu söylememiz maalesef mümkün değil ufakta olsa sağ ve sol ucu birbirine bağlayan kablosu ve bu kablo ortasında yer alan buton & bataryasına sahip. JBL bluetooth kulaklık tavsiye isteyenler için bu modeli önerebiliriz.

Birçoğunuzun yabancı olabileceği bu marka aslında dünyanın önde gelen kılıf üreticilerinden birisi. Spigen markası adı altında sunulan bu kulaklık birçok kişinin ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilecek bir kalite ve performans sunuyor. Aynı zamanda 120 TL gibi bir fiyat etiketine sahip olan bu ürün gerçekten düşük bütçeli Bluetooth kulaklıklar arasında en ideal seçenek gibi duruyor. Su geçirmez bir yapıya sahip olan ürün 6 saat kadar kullanım ömrünün yanı sıra yüksek bas ve ses kalitesine de sahip. Spor esnasında kullanıma uygun olan ürünü detaylı bir şekilde incelemek için Spigen resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Apple Airpods

Aktif olarak kullanmış olduğum bu ürün gerçekten bugüne kadar deneyimle fırsatı yakaladığım en başarılı kulaklık diyebilirim. Fiyatı ve Apple markasını sevmeyenler tarafından oldukça geniş çaplı bir eleştiriye tutulan ürün özellikle Apple marka ürünleri kullanan kişiler için inanılmaz bir deneyim sunuyor diyebilirim. Ses kalitesi kesinlikle kullanan herkesi tatmin edecek seviyede olmasıyla birlikte dışarıya fazla ses vermemesi, dışarıdan gelen sesi yeterince engellemesi sayesinde kaliteli bir iş çıkarıyor. Oldukça küçük olan ve hiçbir kabloya sahip olmayan bu ürün tam anlamıyla Bluetooth kulaklık hissini yaşatıyor. Ortalama 1000 TL bir fiyat etiketine sahip olan ürün Apple mağazaları ve popüler fiziksel teknoloji ürünleri mağazalarında 1200-1300 TL arası bir etikete sahip olabiliyor fakat internetten 900 TL’ye kadar birebir aynı ürün ve Türkiye garantili bulmak mümkün. (28 Ocak 2019)

Apple marka bir cihazla birlikte kullanmayı düşünmüyorsanız muhtemelen Airpods kulaklığa karşılık üretilmiş en ideal ve kaliteli kulaklık Xiaomi tarafından sunulmuş olan Airdots modelidir. Benzer bir tasarıma sahip olan ürün aynı şekilde hiçbir kablo olmadan kullanılabiliyor. Airpods’a göre daha uygun bir fiyat etiketiyle satışa çıkmış olmasına rağmen maalesef ülkemize girişini sağlayan aracılar ve vergi nedeniyle aşağı yukarı 800 TL bir fiyat etiketine sahip olmuş durumda. Android bir cep telefonu kullanıyorsanız bu kulaklığı tercih etmenizi tavsiye ederim fakat bir iPhone ya da Apple cihazıyla birlikte kullanacaksanız ve bu bütçeyi ayırabiliyorsanız Airpods’a yönelmenizi kesinlikle öneririm.

Xiaomi Buletooth Spor Kulaklığı

xioami bluetooth spor kulaklığı

Xiaomi marka ürünlerin oldukça popüler olduğu ve fiyat & performans konusunda sunduklarıyla öne çıktığı şu zamanlarda satışa çıkarmış oldukları spor kulaklıklar oldukça iyi.

Suya dayanıklı bir yapıya sahip olan bu model 170 TL bir fiyat etiketine sahip. Müzik dinleme keyfini en iyi şekilde yaşayabileceğiniz ürün aynı zamanda spor yapmayı seven kişilerin de ilgisini çekmeyi başarıyor. Spora uygun bir yapıya sahip olan kulakiçi kulaklık koşu esnasında dahi kulağınızı sıkıca kavrayarak yerinden çıkmıyor. 10 Metreye kadar kullanım mesafesi sunan model aynı zamanda 7 saate kadar rahatlıkla kullanabilmenize imkan tanıyor.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir