Bilimsel Olarak Kanıtlanmış İlginç Bilgiler

Bilimsel olarak kanıtlanmış ve birçok kişinin haberdar olmadığı bazı gerçekler yer almaktadır. Bunlardan birisi de uykunun ne kadar önemli olduğuna dair kanıtlanan bilimsel gerçeklerdir. Bilim adamlarının ispatına göre uykusuz kişiler gerçekte daha önce yaşamadıkları anıları yaratmaktadırlar ve buna inanmaktadırlar. Buradan hareketle uykunun ne denli önemli olduğunu anlatmış bulunmaktadırlar.

Peki gökyüzü dünyasında yaşanan gelişmelerden kaç kişi haberdar? Gelin bunlardan en yenisinin detaylarından bahsedelim. Yer küreden beş yüz ışık yılı uzaklıkta bulunan bir gezenin varlığı ispat edilmiş durumdadır. Bu gezegenin büyüklüğü ise hemen hemen yerküre ile aynı ebatlara denk gelmektedir. Gençlerin ve özellikle ufak yaşlardaki çocukların oldukça severek tükettiği çikolatanın aslında yaşlılarda bir duruma iyi geldiğini kim bilebilirdiki. 

Çikolatanın içerisinde bulunan bir maddenin yaşlı insanlarda meydana gelen hafızada yavaşlamaya karşı iyi geldiği kanıtlanmıştır. Tabi ki durum böyle diye yaşlılar büyük miktarlarda tüketmemeliler. Sağlık durumlarını göz önüne alarak doktor kontrolünde yemelerinde sakınca bulunmadığı takdirde yedikleri çikolata hafızalarına olumlu etki yaratacaktır.

Denizlerde yaşayan sayısız canlılar kervanına bir yenisi daha katılmış bulunmaktadır. Bu canlı tamamen mantar görünümünde olmaktadır. Fakat sınıflandırma yapmak isteyen bilim adamları bu deniz canlısını herhangi bir kategoriye koyamamışlardır. Öğrenme ile yazı arasındaki ilişkiden bahsedelim birazda.

Yapılan araştırmalara göre öğrencilerden bilgisayar yerine ders notlarını el yazısı ile yazan kişilerin notları daha iyi öğrendiği kanıtlanmış gerçekler arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir