Bilgisayar WiFi Görmüyor

İnternet, günümüzdeki en büyük teknolojik gelişmelerden birisi olarak gösterilmekte. Artık insanlar için ihtiyaç haline gelen bu teknoloji, herhangi bir sorun ile karşı karşıya gelmesi durumunda insanları neredeyse birçok işten ve eğlenceden alıkoymakta. Günümüzde internet erişimi bulunan cihaz sayısının oldukça fazla lduğunu, başta akıllı telefonlar ve tabletler başta olmak üzere Smart TV, notebook, masaüstü ve diz üstü bilgisayarlar olduğunu söyleyebiliriz. Bu cihazların internet bağlantısı olmadığında neredeyse hiçbir işe yaramadığını söyleyebiliriz. İlk etapta kablolu internet kullanan kullanıcılar, zaman içerisinde meydana gelen gelişmeler sayesinde kablosuz olarak istedikleri yerden bağlantı kurarak dijital dünyaya doğrudan girebilmektedirler. Bazı durumlarda teknik sorunlardan dolayı meydana gelen Bilgisayar WiFi Görmüyor sorunu için bu yazıyı hazırlamak istedik.

Ev, ofis, İş yeri ya da toplu olarak insanların bulunduğu alanlarda yoğunlukla kullanılan Wi-Fi bağlantısı bazı zamanlarda kullandığınız bilgisayarlarda aktif hale gelemeyebilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken işlemler;

  • Modeminizin tüm ışıkları yanıyor olsa da bazen gelen bağlantılarda kopmalar olmasından dolayı internet erişimi hiç gelmemekte. Bu gibi durumlarda farklı bir bilgisayar ya da cihaz ile internet bağlantısının bulunup bulunmadığını kontrol edin. Eğer başta bir cihazda da internet bağlantısı olmaz ise modemi resetleyerek yeniden yüklenmesini bekleyin. Bu işlem Wi-Fi sorunu için yapılması gerekenlerden ilkidir. Resetlenme ile düzelmez ise modemi kapatarak biraz soğumasını bekleyebilirsiniz.
  • Bilgisayarlarda İnternet bağlantısını sağlayan driverler’a güncelleştirmeler gelmiş olabilir. Bu nedenle internet erişimi  kesilebilmektedir. Bilgisayarım’a sağ tıklayarak aygıt yöneticisine girin. Orada herhangi bir ünlem işareti bulunup bulunmadığına bakın eğer var ise otomatik olarak almasını isteyin.
  • Eğer masaüstü cihazlar üzerinden Wi-Fi ile internete giriyorsanız Wi-Fi bağlantısını sağlayan adaptörün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Bu gibi teknik sorunlarda erişim sorunu yaşamanıza neden olmaktadır. Sorunun çözümü için öncelikle modeminize, sonrasında bilgisayarınıza ve kullandığınız ekipmanlara bakmanız gerekecektir. Eğer tümü ile sorun yaşıyorsanız modeminizi değiştirmenizi öneririz. Her modemin belirli bir kullanım süresi bulunduğunu, bu kullanım sürelerinin tamamlaması ile erişim sorunları yaşattığını bilmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir