Araba Usb Okumuyor

Arabalar, günümüzdeki en mükemmel teknolojik gelişme olarak gösterilmektedir. Gidilecek yerler arasındaki mesafeyi kısaltmalarından dolayı artık en büyük ulaşım aracı olarak bilindiği söyleyelim. Araçlar, fiyatlarına göre çeşitli ekipmanlara sahip olup yolculukların daha eğlenceli bir şekilde ilerlemelerini de sağlamakta. Geçtiğimiz yıllarda kaset, CD gibi müzik dinlemeye yarayan teyp dönemlerinin sona erdiğini, artık ceplerimizde bulunan Flash Disk’ler ile müzik dinlemenin daha kolay hale geldiğini görmekteyiz. USB uyumlu teyp alan birçok kişi, ilk denemelerinde ya da belirli bir süre geçtikten sonra teyplerin USB okumadığından şikayet etmektedirler. Bu sorunun nedenini tepleri ile alakalı olduğunu düşünen kişiler teyp değişimine kadar giden çözüm önerileri denemektedirler. Oysa birazdan yapacağımız anlatımlar ile aslında bu sorunun çözümünün ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Araba Usb Okumuyor Çözümü

  • Müzik dinlemek için edindiğiniz Flash Diski ilk olarak bilgisayar ya da laptop’lara takınız.
  • Disk içerisinde dağınık olarak bulunan müziklerin tamamını tek bir klasör içerisinde toplayıp bilgisayarınızın masaüstüne taşıyınız.
  • Taşıma işlemi, flash içerisinde bulunan müzik sayısına göre değişiklik gösterecektir. Taşımanın sona ermesi ile beraber Bilgisayarım’a giriş yaparak diskler bölümünden flash diskimizi bulalım.
  • Flash disk üzerine sağ tıklama işlemi yaparak gelen seçenekler arasından biçimlendir’i seçerek gelen onay işlemini kabul ederek başlat ile biçimlendirin.
  • Biçimlendirme işleminin tammalanması ile beraber artık Flash Disk içerinizin tertemiz olacağını, eğer varsa virüslerden arınacağını belirtebiliriz. Bu aşamadan sonra;
  • Masaüstüne taşıdığımız müzik klasörüne giriş yaparak varsa silmek istediğimiz müzikleri belirleyerek siliniz. Bununla beraber eğer yeni indirmek istediğiniz müzikler var ise indirerek klasör içerisine atınız.
  • Klasörünüz eğer tam istediğiniz gibi oluştu ise şimdi son adım olarak müziklerimizi yeniden flash disklere atmak olacaktır. Burada yapılması gereken;
  • Kesinlikle müzikleri dosya ya da klasör şeklinde atmıyoruz. Klasör içerisine gelerek tüm müzikleri seçip sürükleyerek flash diskinizin içerisine atmanız gerekmektedir.

Genelde Araba Usb Okumuyor sorununun meydana gelmesine neden olan şey virüslerdir. Artı olarak bazı teypler klasör olarak atılan dosyaları okuyamamasından dolayı bu tür sıkıntılar yaşandığını da görebiliriz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir