Android Telefonu Hoparlör Olarak Kullanmak

Gelişen teknoloji ile birlikte akıllı telefonların fonksiyonları da bir hayli artmaktadır. Bir hoparlör arayışı içerisine girerseniz satın almış olduğunuz akıllı telefonunuzda android işletim sistemine sahip iseniz eğer bu cihazı hoparlör olarak kullanma şansına sahipsiniz. Özellikle üst ve orta üstüne yakın seviyedeki telefonlarda oldukça kaliteli hoparlör sistemi yer almaktadır. Bu da ses kalitesi bakımından oldukça avantaj sağlamaktadır.

Android telefonu  hoparlör olarak kullanma ;

Eğer cihazınızı hoparlör olarak kullanacak iseniz, bir tanesini bir tanesini de akıllı telefonunuza kuracağınız bir program ile oldukça kolay şekilde kullanabileceksiniz. Wifi Audio uygulamasını kurup açmalı daha sonra ise bilgisayarınıza kurduğunuz programı açarak bir bağlantı kurabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken iki cihazın da aynı modemle bağlantılı olması gerekmektedir. Bilgisayardan izlediğiniz film, dizi ve müziğin sesini kısarsanız bile istediğiniz zaman bağlı olan akıllı telefonunuzdan sesi açabilirsiniz hatta kulaklık kullanarak da günün her saati yani istediğiniz zamanda dinleme özelliğine sahip olabilirsiniz.

Bu durum oldukça avantajlıdır. Örneğin gece geç saatlerde izlemek istediğiniz filmin sesini istediğiniz kadar açamazsınız fakat bu özellikleri kurduğunuz zaman istediğiniz saatte istediğiniz film, dizi ve müziği keyifle izleyebilir ve dinleyebilirsiniz. Hatta akıllı telefonunuza kulaklık bağlantısı yaptığınız takdirde yüksek sesle de izleme şansına sahip olmaktasınız. Sadece edinmeniz gereken wifi ağı ve aynı ağa bağladığınız bilgisayar ve akıllı cihazınızın olması yeterli gelmektedir.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir