Zula Kasma Sorunu 2021 Kesin Çözüm

Geçtiğimiz yıllarda oyuncu kitlesinde büyük bir artış gözlemlenen Zula, oyuncuların temel problemlerinden birisini çözebilmek adına devamlı güncellemeler yayınlıyor olsa da bazı kullanıcılarda sorun tam anlamıyla çözülmemiş olabiliyor. Eğer sizde Zula kasma sorunu 2021 yılında yaşamaya devam eden biriyseniz bu yazıda sizlerle paylaşacağımız bilgiler doğrultusunda rahatlıkla sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Zula donma sorunu için sunacağımız alternatif çözüm yollarından birisi kesin olarak sorunu ortadan kaldırmanıza yarayacaktır.

Zula Kasma Sorunu Kesin Çözüm

Zula kasma sorunu bazı durumlarda canınızı bir hayli sıkabilir. Öyle ki bu durum zaman zaman donmanın ötesine giderek karakterinizi oyundan atılması gibi farklı sorunları ardı arkasına yaşatabilir. Meraklı Platform ekibi olarak sevgili oyuncu dostlarımız için bu sorunun çözümünü paylaşacak ve eğlencenize kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayacağız. Zula kasma sorunu Windows 7 cihazlarda daha çok karşılaşılıyor olmasına rağmen zaman zaman Zula kasma sorunu Windows 10 kullanıcılarının da başına gelebiliyor.

Zula ultra kasma sorunu ile karşı karşıya kalan kullanıcılar sistemlerinin oyunu oynayabilmek için yeterli olmasına rağmen neden bu sorunla karşı karşıya olduklarını çoğu zaman akıl erdiremiyor. Bazı durumlarda Zula sunucularından kaynaklanan gecikme (lag) ve kasmalar yaşanabiliyor olsa da bu sorunun sebebi çoğu zaman sizin sisteminizden kaynaklanır. Sorunun çözümüne geçmeden önce küçük bir not düşmek istiyoruz;

DİKKAT: Eğer oyuna giriş sırasında herhangi bir hile veya oyun içerisine müdahale eden 3. Parti yazılımlar kullanıyorsanız (video kayıt vb.) bunlar çoğu zaman yeterli sistem ve bağlantıya sahip olmadığınızda kasma ve donma problemleri yaşatacaktır. Özellikle hileler çoğu bilgisayara büyük zarar vermekle beraber oyun içerisinde donma, kasma ve oyundan atma gibi sorunları tetiklemektedir.

Zula Donma Sorunu 2021 Çözüm Yöntemi

  • Donma sorunu çözümü için ilk olarak oyunu açmalı ve ayarlar sekmesine geçiş yapmalısınız.
  • Ayarlarda yer alan ek efektleri kapatarak ilk düzenlemenizi gerçekleştirin. Blur efektini kapatarak başlayabilirsiniz. Bu ayarı kapatmanız halinde oyun içerisinde yaşadığınız çoğu anlık donma veya kasma sorunlarına veda edebilirsiniz.
  • Oyunun çözünürlük ayarlarını sistem ve monitörünüze bağlı olarak belirlemelisiniz. Gereğinden fazla ise bunu düşürerek kasma sorununu azaltabilirsiniz.
  • Ayarlarda yer alan yüksek DPI seçeneğini aktif edebilir ve kasma sorununu bir nebze azaltabilirsiniz.
  • Oyun oynadığınız esnada arka planda hiçbir uygulama çalıştırmadığınızdan emin olun.
  • Bilgisayarınızı en son ne zaman temizlediniz? Çoğu bilgisayar fazla tozlanma nedeniyle fanlarının yetersiz çalışması sonucunda ısınır ve büyük bir performans kaybı yaşar.

Bir Yorum

  1. pc ısınıyo 5 dk oynadıktan sonra o 5 dk kasmıyo sonra oyunda ses gelmıyo çok kasıyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir